Inauguracja sezonu męskiej i kobiecej Superligi w TVP Sport

Po trzech miesiącach przerwy powracają rozgrywki PGNiG Superligi. W akcji zobaczymy zarówno męskie jak i żeńskie drużyny. PIĄTEK – 3 WRZEŚNIA Nowy sezon zainauguruje mecz pomiędzy piątą a siódmą drużyną zeszłego sezonu. Pojedynki Gwardii Opole z Chrobrym Głogów zazwyczaj obfitują […]

Po trzech miesiącach przerwy powracają rozgrywki PGNiG Superligi. W akcji zobaczymy zarówno męskie jak i żeńskie drużyny.

PIĄTEK – 3 WRZEŚNIA

Nowy sezon zainauguruje mecz pomiędzy piątą a siódmą drużyną zeszłego sezonu. Pojedynki Gwardii Opole z Chrobrym Głogów zazwyczaj obfitują w dużą ilość bramek i otwartą walkę. W zeszłym sezonie dwa razy lepsza była Gwardia, która jesienią wygrała w Głogowie 31-35 natomiast wiosną na własnej hali po emocjonującym spotkaniu zakończonym dogrywką triumfowała ostatecznie 32-30.

WTOREK – 7 WRZEŚNIA

Sezon w kobiecej Superlidze otworzy pojedynek Zagłębia Lubin z JKS-em Jarosław. Mistrzynie Polski podejmą na własnym parkiecie szósty zespół zeszłego sezonu. W ostatnich bezpośrednich pojedynkach Miedziowe nie dały szans zawodniczkom z Jarosławia i ogrywały je 29-17, i 35-26. W tym pojedynku zapewne także będziemy mogli zobaczyć wiele efektownych trafień.

ŚRODA – 8 WRZEŚNIA

Drugim najciekawszym starciem 1 kolejki męskiej PGNiG Superligi będzie pojedynek pomiędzy Górnikiem Zabrze a MKS-em Kalisz. Zabrzanie sezon temu zajęli czwartą lokatę, natomiast gracze z Kalisza byli szóści. Rok temu na hali w Zabrzu niespodziewanie triumfowali zawodnicy MKS-u. Wiosną obyło się już bez niespodzianki i to Zabrzanie byli górą. Faworytem tego spotkania będzie ekipa Górnika, jednak MKS potrafi pokazać pazur i na pewno nie odda punktów za darmo.

O godzinie 19:00 w kieleckiej hali zespół Vive Kielce podejmie Gwardię Opole. Faworytem tego spotkania są oczywiście gospodarze, którzy z Gwardią przegrali tylko raz na ponad 20 spotkań. Był to jednak mecz rozgrywany w Opolu. W kieleckiej hali Vive jest niepokonane w PGNiG Superlidze od ponad roku!

PIĄTEK – 3 WRZEŚNIA

17:55 PGNiG Superliga – 1 kolejka: GWARDIA OPOLE – CHROBRY GŁOGÓW na żywo

WTOREK – 7 WRZEŚNIA

17:40 PGNiG Superliga – 1 kolejka: ZAGŁĘBIE LUBIN – JKS JAROSŁAW na żywo

ŚRODA – 8 WRZEŚNIA

15:55 PGNiG Superliga – 1 kolejka: GÓRNIK ZABRZE – MKS KALISZ na żywo

19:00 PGNiG Superliga – 2. kolejka: ŁOMŻA VIVE KIELCE – GWARDIA OPOLE na żywo

 

About Jakub Barabasz