Inauguracja sezonu WEC w Sebring na antenach Eurosportu, Polsatu i Eleven Sports

W piątek rozpocznie się nowy sezon World Endurance Championship. Na początek kierowcy startujący w serii zmagań długodystansowych rywalizować będą w Stanach Zjednoczonych. Zapraszamy do Sebring.  Świat sportów motorowych budzi się do życia. Nadchodzi wiosna, a co za tym idzie, nowe […]

W piątek rozpocznie się nowy sezon World Endurance Championship. Na początek kierowcy startujący w serii zmagań długodystansowych rywalizować będą w Stanach Zjednoczonych. Zapraszamy do Sebring. 

Świat sportów motorowych budzi się do życia. Nadchodzi wiosna, a co za tym idzie, nowe emocje związane z wyścigami samochodowymi. W tym tygodniu rozpoczną się zmagania w długodystansowych mistrzostwach. WEC, bo tak w skrócie brzmi nazwa omawianej serii, od zawsze budziła wielkie emocje i gromadziła świetnych kierowców. Nadchodzący sezon zapowiada się znakomicie i nie są to tylko płonne nadzieje. Zweryfikują to jednak same mistrzostwa, które potrwają od 18 marca do 11 listopada.

Sezon 2022 rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych wyścigiem 1000 Miles of Sebring. Areną zmagań będzie tor Sebring International Raceway. Uwaga polskich kibiców będzie z pewnością skupiona na kategorii LMP2. Tutaj startować będą dwie ekipy, w których składzie znajdują się polscy kierowcy. Mowa oczywiście o zespole Inter Europol Competition. W samochodzie z numerem 34 rywalizować będą Jakub Śmiechowski, Alex Brundle i Esteban Gutierrez. Do stawki dołącza załoga Prema Orlen Team. W jej barwach startować będzie Robert Kubica, który rozpoczyna przygodę z długodystansowymi mistrzostwami świata. Partnerami zespołowymi Polaka będą Louis Deletraz i Lorenzo Colombo. W sumie w klasie LMP 2 rywalizować będzie rekordowa liczba zespołów. Do mistrzostw zgłosiło się piętnaście ekip. W kategorii Hypercar zobaczymy z kolei sześć ekip. Dwie zgłosiła Toyota, która w minionych sezonach nie miała sobie równych. Dwa samochody wystawi także Peugeot, ale nie od początku sezonu. Po jednym zespole w mistrzostwach będą mieli także Alpine i Glickenhaus.

Pierwszą odsłonę rywalizacji w sezonie 2022 zobaczymy już w piątek. Pierwszy z sześciu zaplanowanych na ten rok wyścigów obejrzeć będziemy mogli aż na trzech antenach. Transmisję przeprowadzi Eurosport 1, a także Polsat Sport News wraz z Eleven Sports 3, gdzie usłyszymy jeden komentarz.

PIĄTEK – 18 MARCA 2022

17:00 FIA World Endurance Championship – 1000 Miles of Sebring: WYŚCIG na żywo
*(do 17:30 i od 22:30 w PSN, od 18:25 w Eurosport 1, całość na Eurosport Player)

Komentarz w Eleven/Polsacie: Sławomir Szymczak, Mikołaj Sokół, Andrzej Borowczyk, Krystian Sobierajski

Komentarz w Eurosporcie: Grzegorz Gac, Maciej Puchała, Krzysztof Woźniak

About Michał Winiarczyk