Inauguracyjny konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Obersdorfie na antenach TVP i Eurosportu

To już w niedzielę rozpocznie się jedna z najważniejszych imprez zaplanowanych na sezon 2019/2020.  Transmisje z całego Turnieju Czterech Skoczni  w TVP i Eurosporcie.  68 edycja Turnieju Czterech Skoczni rozpocznie się tradycyjnie  w Obersdorfie, te niezwykle urokliwe miasteczko będzie również […]

To już w niedzielę rozpocznie się jedna z najważniejszych imprez zaplanowanych na sezon 2019/2020.  Transmisje z całego Turnieju Czterech Skoczni  w TVP i Eurosporcie. 

68 edycja Turnieju Czterech Skoczni rozpocznie się tradycyjnie  w Obersdorfie, te niezwykle urokliwe miasteczko będzie również gospodarzem Mistrzostw Świata w Narciarstwie klasycznym, ale to dopiero w 2021 roku.

W tym sezonie Polscy kibice będą mogli zobaczyć na swoich ekranach 6 podopiecznych Michala Dolezala, a są nimi:  Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula, oraz Jakub Wolny. Reprezentanci Polski w tym sezonie nie prezentują wybuchowej formy. Owszem na słabsze wyniki mogła mieć wpływ pogoda, która spłata niezłego figla organizatorom każdych zawodów, lecz nie wolno wszystkiego zwalać na warunki atmosferyczne. Warto wspomnieć również, że nie do końca było pewne, czy zawody się w ogóle odbędą. Jednak organizatorzy dali radę odpowiednio przygotować obiekt do zawodów. Tak się nie wydarzyło w Wiśle, gdzie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia nie udało się zorganizować Mistrzostw Polski. Ze względu na fatalną pogodę w całej Europie odwołano już dwa weekendy Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu i w TitiseeNeustad. Przez co nasza kadra B, prowadzona przez Macieja Maciusiaka nie ma możliwości do startowania. W dniu dzisiejszym podczas treningu zawodnik z kadry juniorów, Mateusz Gruszka doznał kontuzji ręki. Miejmy nadzieję, że uda mu się wrócić do treningu i wysokiej formy przed Mistrzostwami Świata Juniorów, które odbędą się w Marcu na skoczni w Oberwiesenthal ( Niemcy )

Tytułu sprzed roku będzie bronił fenomenalny japończyk Ryoyu Kobayashi,jednak w tym sezonie może być mu bardzo ciężko, albowiem tegoroczny sezon jest bardzo wyrównany i ciężko wskazać zdecydowanego faworyta. Eksperci z całego świata wśród kandydatów do triumfu w całym turnieju zaliczają :Karla Geigera ( Niemcy)  Kamila Stocha, Stefana Krafta z Austii, oraz Ryoyu Kobayashiego. Ale być może wyskoczy ktoś jak feniks z popiołu z pogodzi faworytów. Miejmy nadzieję, że takim czarnym koniem okaże się ktoś z podopiecznych Michala Dolezala.

Cały turniej będzie rozgrywany tradycyjnie system KO, a więc wyniki w kwalifikacjach będą bardzo ważne, bowiem zawodnicy którzy zajmą miejsca od 1 do 25 będą rozstawieni  i mogą trafić na teoretycznie słabszych przeciwników czyli tych, którzy w konkursie kwalifikacyjnym zajmą miejsca od 26-50. Zwycięzcy z par bezpośrednio awansują do 2 serii danego konkursu, pozostałe pięć miejsc zajmą szczęśliwi przegrani, czyli tacy zawodnicy, którzy przegrają swoje pary lecz z uwagi na ewentualną wysoką notę awansują do 2 serii. Ta zostanie już rozegrana tradycyjnym sposobem na podstawie not z pierwszej rundy konkursowej.

Skakanie na Schattenbergschanze (HS137) rozpocznie się w sobotę, kiedy zostaną rozegrane dwie serie treningowe oraz kwalifikacje. Na liście startowej eliminacji znajduje się, ąż 71 nazwisk. Zawodnicy, którzy będą walczyć o awans do konkursu reprezentować będą 17 nacji.

Miejmy nadzieję że pogoda nie przeszkodzi w rozegraniu sprawiedliwego konkursu. A może dzięki temu doczekamy się nowego rekordu skoczni, który w tej chwili jest usytuowany na 143 metrze i 50 centymetrze. Należy  już  od 16 lat do Sigurda Pettersena ( Norwegia ).

Transmisję z całego turnieju na antenach Eurosportu oraz w TVP. W Eurosporcie transmisję umili komentarz Marka Rudzińskiego i Igora Błachuta, niestety z Warszawy. Lecz na każdej ze skoczni pracować będzie Jakub Kot i Kacper Merk. Gospodarzem studia w Warszawie będzie Michał Korościel. W TVP konkursy skomentuje duet Przemysław BabiarzSebastian Szczęsny, prosto z każdej skoczni. Reporterami będą: Filip Czyszanowski i Sebastian Parfjanowicz. Gospodarzem studia prosto spod skoczni będzie już tradycyjnie Maciej Kurzajewski.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z planem transmisji.

SOBOTA – 28 GRUDNIA 2019

16:30 Turniej Czterech Skoczni, Obersdorf : Kwalifikacje na żywo

Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla
komentarz: Marek Rudziński – Igor Błachut
reporterzy: Kacper Merk – Jakub Kot (z Obersdorfu)

NIEDZIELA – 29 GRUDNIA 2019

17:00 Turniej Czterech Skoczni, Oberstdorf, Niemcy: STUDIO na żywo
Eurosport 1 HD
TVP Sport HDEurosport PlayerIplasport.tvp.pl

17:30 Turniej Czterech Skoczni. Obersdorf, Niemcy : KONKURS INDYWIDUALNY na żywo
Eurosport 1 HDTVP Sport HDEurosport PlayerIplasport.tvp.pl
komentarz w Eurosporcie: Marek Rudziński – Igor Błachut
reporterzy w Eurosporcie: Kacper Merk – Jakub Kot ( z Oberdorfu)
komentarz w TVP : Przemysław Babiarz – Sebastian Szczęsny ( z Obersdorfu)
reporterzy w TVP : Sebastian Parfianowicz – Filip Czyszanowski ( z Obersdorfu)

 

 

About 0a60d0xx