Indian Super League w Polsacie Sport

Do ligi chińskiej w ofercie Polsatu Sport dołączają rozgrywki Indian Super League. Rozgrywki zadebiutowały na antenie już w poprzednim sezonie, kiedy to Polsat Sport pokazywał półfinały i finał. Na kolejne spotkania przyjdzie nam poczekać do października. Indian Super League została powołana […]

Do ligi chińskiej w ofercie Polsatu Sport dołączają rozgrywki Indian Super League. Rozgrywki zadebiutowały na antenie już w poprzednim sezonie, kiedy to Polsat Sport pokazywał półfinały i finał. Na kolejne spotkania przyjdzie nam poczekać do października.

Indian Super League została powołana do życia w październiku 2013 roku, a dopiero rok później wystartował inauguracyjny sezon. Za nami trzy turnieje. Dwukrotnie triumfatorami zostali piłkarze Atletico de Kalkota (2014 i 2016), a raz zawodnicy Chennaiyin (2015). Pierwszy sezon transmitowany był w Polsce przez Eurosport 2. Rok później nikt nie zdecydował się na zakup praw, a w minionych rozgrywkach pokazano tylko decydującą fazę rozgrywek.

Indian Super League nie jest uwzględniona w piramidzie ligowej w Indiach. Są to rozgrywki, mające na celu dalsze rozwijanie piłki nożnej w tym kraju poprzez występy znanych z gry w Europie piłkarzy. W minionym sezonie na boisku pojawili się m.in. Toni Doblas – były golkiper Betisu i Napoli, Romaric – były pomocnik Sevilli, Bernard Mendy, który rozegrał 189 spotkań dla PSG, czy Raphael Augusto, który 9-krotnie zagrał w barwach Legii Warszawa.

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)