Inter Mediolan wydał komunikat ws. stanu zdrowia Zielińskiego

Piotr Zieliński | Reprezentacja Polski 2024

Wiadomo trochę więcej na temat stanu zdrowia Piotra Zielińskiego.

Zieliński kontuzjowany po meczu reprezentacji

Podczas ostatniego spotkania reprezentacji Polski, które zakończyło się remisem 3:3 z Chorwacją, Piotr Zieliński musiał opuścić boisko w 74. minucie gry. Zmienił go Bartosz Kapustka. Incydent wywołał niepokój wśród kibiców i specjalistów, obawiających się o dalszą dyspozycyjność pomocnika.

Informacje napływające z Włoch sugerują możliwe oszczędzanie Zielińskiego przez najbliższe dni, co mogłoby wpłynąć na jego obecność w kluczowych meczach Interu Mediolan, w tym nadchodzącej konfrontacji z AS Roma.

Zieliński przeszedł szczegółowe badania w Instytucie Klinicznym Humanitas w Rozzanie, które wykazały wydłużenie mięśni zginaczy uda prawego. Aktualnie trwa ocena stanu jego zdrowia, która odbywa się na bieżąco, aby zdecydować o dalszych krokach w jego leczeniu.

Klub z San Siro na razie nie potwierdza oficjalnie dłuższej przerwy piłkarza w grze, lecz sytuacja wydaje się dynamicznie zmieniać z każdą godziną.