Jeśli wchodzić w nowy zespół, to tak jak Dani Olmo! Rayo Vallecano 1:2 FC Barcelona – skrót meczu (WIDEO)

We wczorajszy wieczór odbył się już trzeci mecz 3. kolejki aktualnego sezonu La Ligi: Rayo Vallecano podjęło na własnym terenie FC Barcelonę, a Robert Lewandowski stanął przed szansą na podwyższenie swojego dorobku bramkowego, do którego zapisał dotychczas trzy trafienia. Szansę na debiut w barwach Dumy Katalonii, dostał też Dani Olmo.

Mecz rozpoczął się w dość sensacyjny sposób. Choć pierwsza połowa nie obfitowała w zbyt wiele sytuacji bramkowych, to gospodarze znaleźli jako pierwsi drogę do bramki przeciwnika. Piłkę od de Frutosa przyjmuje Unai Lopez, po czym wykorzystuje swoją szansę i po strzale z obrębu pola karnego, otwiera wynik spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się zatem niespodziewanie wynikiem 1:0 dla Vallecano.

W drugiej części rywalizacji, w drużynie Barcelony nastąpiło jednak pewne przebudzenie. Najpierw, w 60. minucie, piłkę w siatce umieścił Pedri, po zgraniu piłki w pole karne Raphinii. Po chwili wynik podwyższył nie kto inny jak Robert Lewandowski, jednak…sędzia dopatrzył się faulu w akcji poprzedzającej to trafienie, przez co na tabeli dalej widniał wynik remisowy.

W ustaleniu ostatecznego wyniku spotkania, Roberta wyręczył debiutant – Dani Olmo. Hiszpan wykorzystał podanie. które sprezentował mu Lamine Yamal i sprawił, że to Katalończycy wyszli ostatecznie z tego meczu zwycięsko.

Mecz kończy się wynikiem 1:2. Barcelona po trzech kolejkach może cieszyć się z kompletu punktów, natomiast Rayo notuje swoją pierwszą porażkę, nie dokładając nic do czteropunktowego dorobku. W swoich następnych spotkaniach Rayo zmierzy się z Espanyolem, a Barcelona podejmie Valladoid.