Kajakarstwo: Puchar Świata z Szeged w Eurosporcie!

Słynny węgierski tor regatowy w Szeged będzie gospodarzem trzecich, a zarazem ostatnich w tym roku zawodów Pucharu Świata w kajakarstwie. Miejsce to regularnie bywa gospodarzem najważniejszych światowych imprez nie tylko kajakowych, ale również regat wioślarskich. Podobnie jak poprzednie zawody cyklu […]

Słynny węgierski tor regatowy w Szeged będzie gospodarzem trzecich, a zarazem ostatnich w tym roku zawodów Pucharu Świata w kajakarstwie. Miejsce to regularnie bywa gospodarzem najważniejszych światowych imprez nie tylko kajakowych, ale również regat wioślarskich. Podobnie jak poprzednie zawody cyklu przebieg rywalizacji obserwować będzie można na antenie Eurosportu.

W odróżnieniu od poprzednich zawodach w Mediolanie i Racicach, swój najsilniejszy kształt zapowiedzieli gospodarze.  Na swoim torze zaprezentują się m.in.: Atilla Vajda (trzykrotny mistrz świata w C1 1000m) oraz multimedalistka zawodów najwyższej rangi Danuta Kozak. Bardzo możliwe, że Węgrzy, będą o zwycięstwa rywalizować przede wszystkim z Niemcami, którzy dominowali w Racicach. Zarówno Sebastian Brendel i Max Hoff (odpowiednio C1 1000m i K1 1000m) mają szansę na trzecie, kolejne zwycięstwo w tym roku.

Dobrze w tym roku spisuje się polska kadra. Szczególnie jej kobieca część.  Po raz pierwszy w oficjalnych zawodach w tym roku wspólnie wystąpią Karolina Naja i Beata Mikołajczyk w K2. Poprzednie występy tych zawodniczek w tym sezonie pozwalają na optymizm. Dodatkowo nieobecność fenomenalnej na dystansie 200 metrów Lisy Carrington dają duże szansę na sukces Marcie Walczykiewicz. Wśród mężczyzn perspektyw na podium upatrywać należy tym razem przede wszystkim na nieolimpijskim dystansie 500 metrów w kajakowych i kanadyjkowych dwójkach (Paweł Szandrach/ Mariusz Kujawski oraz Tomasz Kaczor/Vincent Słomiński).

górny pasek

SOBOTA – 23 MAJA 2014

10:15 Puchar Świata, Węgry: ZAWODY na żywo

Eurosport 2 HD
Komentarz: Bogdan Chruścicki
pasek

NIEDZIELA – 24 MAJA 2014

09:45 Puchar Świata, Węgry: ZAWODY na żywo
Eurosport 2 HD

Komentarz: Bogdan Chruścicki

górny pasek

About Bartosz Mierzwa