Kolarstwo w Eurosporcie od czwartku do niedzieli. Wyścigi w Norwegii i USA

Oprócz BinckBank Tour, w tym tygodniu mamy także 2 wyścigi transmitowane przez Eurosport. Kiedy jedni kolarze będą rozpoczynać rywalizację w Norwegii, inni kilka godzin później wystartują w Kolorado. Arctic Race of Norway, tak jak co roku, skupia głównie zawodników specjalizujących […]

Oprócz BinckBank Tour, w tym tygodniu mamy także 2 wyścigi transmitowane przez Eurosport. Kiedy jedni kolarze będą rozpoczynać rywalizację w Norwegii, inni kilka godzin później wystartują w Kolorado.

Arctic Race of Norway, tak jak co roku, skupia głównie zawodników specjalizujących się w jednodniowych klasykach i sprintach. Cztery etapy, z których tylko drugi ma typowo sprinterski finisz. Trzeci odcinek konćzy się podjazdem i od tego momentu możemy spodziewać się większych różnic czasowych w klaysifkacji generalnej. Ostatni, czwarty etap, to już szansa dla uciekinierów. Kilkadziesiąt kilometrów przed metą zaczynają się wzniesienia, a pagórkowaty teren z pewnością będzie utrudnieniem dla wielu zawodników. Na liście startowej znalezli się: Alexander Kristoff, który kilka dni temu zdobył Mistrzostwo Europy w wyścigu ze startu wspólnego i Dylan Teuns, czyli zwycięzca Tour de Pologne.

Wyścig w Kolorado to już etapy dla górali, a jedynym zawodnikiem z czołówki peletonu jest Rigoberto Uran. To właśnie Kolumbijczyk jest głównym faworytem tego wyścigu. Rywalzacja w Stanach wyróżnia się pod kilkoma względami. Organizatorzy postanowili poeksperymentować z trasą i każdy z etapów będzie miał finisz w tym samym miejscu co start. Kolarze nie będą jeździli z jednej miejscowości do drugiej, ale będą mieli do pokonania po kilka okrążeń na etap. Taka trasa to ukłon w stronę kibiców, którzy kilkurotnie będą mieli szanse przyjrzeć się peletonowi.

CZWARTEK – 10 SIERPNIA 2016

16:00 Arctic Race of Norway: ETAP 1 na żywo
Eurosport 2 HDEurosport PlayerIpla

23:15 
Colorado Classic: ETAP 1 na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

PIĄTEK – 11 SIERPNIA 2016

14:30 Arctic Race of Norway: ETAP 2 na żywo
Eurosport 2 HDEurosport PlayerIpla


23:20 Colorado Classic: ETAP 2 na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

SOBOTA – 12 SIERPNIA 2016

17:00 Arctic Race of Norway: ETAP 3 na żywo
Eurosport 2 HDEurosport PlayerIpla

23:20 Colorado Classic: ETAP 3 na żywo
Eurosport 1 HDEurosport PlayerIpla

NIEDZIELA – 13 SIERPNIA 2016

16:00 Arctic Race of Norway: ETAP 4 na żywo
Eurosport 2 HDEurosport PlayerIpla

21:30 Colorado Classic: ETAP 4 na żywo
Eurosport 2 HDEurosport PlayerIpla

About 0a60d0xx