Kolejna porażka Łuczniczki Bydgoszcz w sezonie

W drugim spotkanie 25 serii spotkań Plusligi, Łuczniczka Bydgoszcz przegrała na własnym parkiecie z Espadonem Szczecin 3:1.  Nowy trener – stare problemy. Tak krótko można podsumować mecz w Łuczniczki Bydgoszcz z Espadonem Szczecin. W ramach 25. kolejki Plusligi. Wydawało się, że […]

W drugim spotkanie 25 serii spotkań Plusligi, Łuczniczka Bydgoszcz przegrała na własnym parkiecie z Espadonem Szczecin 3:1.

Nowy trener – stare problemy. Tak krótko można podsumować mecz w Łuczniczki Bydgoszcz z Espadonem Szczecin. W ramach 25. kolejki Plusligi. Wydawało się, że po odejściu Piotra Makowskiego z ławki trenerskiej bydgoskiego zespołu i przyjście Dragana Mihiilovica, zespół odżyje. Jednak tak się nie stało do końca. W dzisiejszym spotkaniu oba zespoły grały w kratkę, ale więcej zimnej głowy zachował zespół ze Szczecina.

Pierwszy set w wykonaniu obu zespołów był bardzo nierówny. Choć lepiej zaczęli go goście, odskakując na kilka punktów. W ciągu seta Łuczniczka próbowała dogonić rywala, ale to zakończyło się niepowodzenie. Drugi set to już znakomita gra Łuczniczki, której w tym sezonie nie oglądamy za dużo. Sygnał do ataku dał Mateusz Sacharewicz. To właśnie on poprowadził drużynę do zwycięstwa w secie i do prowadzenia do remisu. Dzielnie pomagał mu w ataku Igor Judin. Trzecie i czwarta odsłona spotkania to już powrót do standardowej gry Bydgoszczanów w tym sezonie czyli, gry w kratkę. Dobre akcje przeplatane są słabymi. Bardzo często widać niezdecydowanie i dość proste błędy w przyjęciu co później nie przynosi efektów w ataku. Trener Łuczniczki próbował ratować punkty wprowadzeniem rezerwowych na parkiet. Jednak takie rozwiązanie działało tylko przez chwilę. Kiedy to Łuczniczka zbliżała się do Espadonu, to on wykorzystywał doświadczenie swoich zawodników z ligowych parkietów i odskakiwał na kilka punktów. MVP Spotkanie został Janusz Gałązka.

Spotkanie z drużyną ze Szczecina była bardzo ważne dla gospodarzy. Do końca sezonu zasadniczego zostało tylko 5 kolejek, a terminarz Łuczniczki nie napawa optymizmem. Zdobycie punktów w tym meczu pozwoliłoby umocnić się na trzynastym miejscu i uciec przed strefą spadkową. Po tej porażce Espadon pozostał na 15 miejscu w tabeli, jednak do trzynastej lokaty zajmowanej przez Łuczniczkę traci już tylko jeden punkt.

Łuczniczka Bydgoszcz – Espadon Szczecin 1:3 (21:25, 25:20, 23:25, 22:25)