Kolejne prawa do sportów motorowych w Viaplay

Nordic Entertainment Group, właściciel platformy Viaplay, która w sierpniu wchodzi na polski rynek, poinformował o zakupie kolejnych serii wyścigów samochodowych. Prawa obejmują okres do roku 2023. Do listy praw NENT Group dopisać możemy przede wszystkim dwa najbliższe sezony W Series […]

Nordic Entertainment Group, właściciel platformy Viaplay, która w sierpniu wchodzi na polski rynek, poinformował o zakupie kolejnych serii wyścigów samochodowych. Prawa obejmują okres do roku 2023.

Do listy praw NENT Group dopisać możemy przede wszystkim dwa najbliższe sezony W Series – pierwszej w historii serię wyścigową przeznaczonej wyłącznie dla kobiet. W pierwszym sezonie, który rozegrany został w roku 2019, startowała w nim Gosia Rdest, zajmując w klasyfikacji końcowej 14. miejsce. Sezon 2020 z powodu pandemii został odwołany, natomiast w 2021 połowa sezonu rozegrana zostanie przed uruchomieniem Viaplay w Polsce – w czerwcu i lipcu odbędą się dwie rundy na Red Bull Ringu, jedna na Silverstone i jedna na Hungaroringu.

Ponadto skandynawska firma nabyła prawa do Nürburgring 24 h oraz Ferrari Challenge, które oglądać możemy m.in. w tym tygodniu w Motowizji. Prawa te obowiązują jednak do 2023 roku, a bieżący sezon trwa aż do pierwszego weekendu stycznia 2022. Komentujący zmagania dla Motowizji Krzysztof Woźniak napisał na Twitterze, że u nas zmagania Ferrari Challenge Viaplay pokazywać będzie dopiero od kolejnego sezonu:

W Polsce niedostępna będzie z kolei seria DTM – prawa do 2023 roku NENT Group wykupił na kraje nordyckie i bałtyckie, gdyż u nas do 2022 posiada je Eleven Sports. Ponadto w portfolio grupy są inne serie, które możemy oglądać w polskiej telewizji, m.in.: IndyCar, Formuła 2, NASCAR, Moto GP czy Porsche Supercup.

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.