Kolejne zwycięstwo Włochów: Izrael 1:2 Włochy – skrót meczu (WIDEO)

Po pewnym zwycięstwie nad reprezentacją Francji, wielu kibiców zapewne ze szczególnym zaciekawieniem spoglądało w kierunku następnych meczów rozgrywanych przez reprezentację Włoch. W drugiej kolejce Ligi Narodów, podopieczni Luciano Spalettiego zmierzyli się w Budapeszcie z Izraelem.

Choć trudno tu mówić o jakiejś wielkiej dominacji, Włosi zgodnie z oczekiwaniami potwierdzili, że dysponują na ten moment znacznie większym potencjałem. Pierwszy gol padł w 38. minucie. Wówczas Dimarco posłał mocną wrzutkę, niemal idealnie na głowę Frattesiego, który otworzył wynik meczu.

25 meczowych minut później, Włosi zdołali jeszcze wykorzystać niefrasobliwość w rozegraniu Izraelczyków przed własnym polem karnym, i odebrali piłkę, natychmiastowo ruszając w kierunku bramki. Ostatecznie groźny strzał oddał Frattesi, natomiast po tym, jak Gerafi odbił to uderzenie, Moise Kean dobił piłkę do bramki podwyższając prowadzenie.

Chwilę później mogło być już 3:0, jednak bramka Tonaliego została anulowana po analizie VAR, ze względu na spalonego. Ostatecznie to Izraelczycy jako ostatni zabrali głos, bo Abu Fani w 90. minucie strzelił bramkę na 1:2, która jednak okazała się być ostatnią w trakcie omawianego spotkania.