Kolejny kolarski tydzień w Eurosporcie

Teraz przyszedł czas na wyścig dookoła Krajów Basków, a także Schelderprijs, a już w niedzielę rozpocznie się Tour of Turkey. Transmisje tych wszystkich kolarskich wydarzeń będą dostępne na antenach Eurosportu. Od poniedziałku do soboty kolarze wzdłuż i wszerz przemierzą Baskonię. […]

Teraz przyszedł czas na wyścig dookoła Krajów Basków, a także Schelderprijs, a już w niedzielę rozpocznie się Tour of Turkey. Transmisje tych wszystkich kolarskich wydarzeń będą dostępne na antenach Eurosportu.

Od poniedziałku do soboty kolarze wzdłuż i wszerz przemierzą Baskonię. Już blisko sto lat najlepsi kolarze świata pokonują wymagające trasy w Pirenejach. Rekordzistami tej imprezy są Jose Antonio Gonzalez i Alberto Contador, a w ostatnich latach triumfowali Alejandro Valverde, Primoz Roglic czy Ion Izagirre, a w 2014 roku w klasyfikacji generalnej drugi był Michał Kwiatkowski. W tegorocznej edycji udział wezmą  między innymi Primoz Roglic (Team Jumbo-Visma), Tadej Pogacar (UAE Team Emirates), Adam Yates (Ineos Grenadiers). Pojadą także Polacy: Rafał Majka (UAE Team Emirates) i Tomasz Marczyński (Lotto-Soudal).

W środę zawodnicy pojadą w Schoten w belgijskiej Flandrii w ramach najstarszej kolarskiej imprezy rozgrywanej w tym kraju Beneluksu. Od zeszłego roku ten wyścig należy do UCI ProSeries, czyli drugiego co do ważności cyklu UCI. W zeszłym roku zwyciężył Caleb Ewan, w dwóch wcześniejszych najlepszy okazał się Fabio Jakobsen, a pięć z sześciu poprzednich edycji wygrał Marcel Kittel. Tutaj często triumfy chodzą parami, ale w tym roku ta reguła się nie potwierdzi. Co ciekawe, w wyścigu pojedzie mistrz Polski Staszek Aniołkowski w barwach Bingoal-Wallonie Bruxelles.

PONIEDZIAŁEK – 5 KWIETNIA 2021

15:30 Wyścig Dookoła Kraju Basków, Hiszpania: ETAP 1 

Komentarz: Tomasz Jaroński – Dariusz Baranowski

WTOREK – 6 KWIETNIA 2021

15:30 Wyścig Dookoła Kraju Basków, Hiszpania: ETAP 2 

Komentarz: Tomasz Jaroński – Dariusz Baranowski

ŚRODA – 7 KWIETNIA 2021

15:00 Scheldeprijs, Belgia: WYŚCIG 


15:30 Wyścig Dookoła Kraju Basków, Hiszpania: ETAP 3 

Komentarz: Tomasz Jaroński – Dariusz Baranowski

CZWARTEK – 6 KWIETNIA 2021

15:30 Wyścig Dookoła Kraju Basków, Hiszpania: ETAP 4 

Komentarz: Tomasz Jaroński – Dariusz Baranowski

PIĄTEK – 7 KWIETNIA 2021

15:30 Wyścig Dookoła Kraju Basków, Hiszpania: ETAP 5 

Komentarz: Tomasz Jaroński – Dariusz Baranowski

SOBOTA – 10 KWIETNIA 2021

15:30 Wyścig Dookoła Kraju Basków, Hiszpania: ETAP 6 

Komentarz: Tomasz Jaroński – Dariusz Baranowski

About Marceli Korytek

Trudno znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, ale jeszcze trudniej znaleźć dobre dziecko.