Kolejny mecz Ligi Asobal na antenie Sportklubu

Mecz wicemistrzów kraju z beniaminkiem raczej nie oscyluje w emocje. Jednak po starciu drużyn z Irun i La Rioja możemy spodziewać się wszystkiego, gdyż oba zespoły w trzech spotkaniach wygrały tylko po razie. Bidasoa Irun grając z Villa de Aranda […]

Mecz wicemistrzów kraju z beniaminkiem raczej nie oscyluje w emocje. Jednak po starciu drużyn z Irun i La Rioja możemy spodziewać się wszystkiego, gdyż oba zespoły w trzech spotkaniach wygrały tylko po razie.

Bidasoa Irun grając z Villa de Aranda czy świetnie grającym w tym sezonie zespołem Ademar Leon nie miało wielkich szansach na zwycięstwo. Jedyne dwa punkty gospodarze nadchodzącego meczu z La Rioją zdobyli w meczu z BM Sinfin. Bidasoa Irun wróciło do Ligi Asobal po dwóch latach przerwy. Ostatni sezon rozgrywek zaplecza pierwszej ligi szczypiorniści z Irun zakończyli na 2. miejscu co dało im awans i możliwość gry z takimi zespołami jak wicemistrz Hiszpanii.

W ostatnich dniach piłkarze ręczni Naturhouse La Rioja zajęci byli swoim pierwszym meczem w tej edycji Ligi Mistrzów. Na trudnym terenie hiszpański zespół zremisował 28:28 z Czechowskimi Niedźwiedzami. W tym sezonie ligowym zawodnikom z Logrono ciężko będzie zająć czwarty raz z rzędu miejsce tuż za Barceloną. La Rioja plasuje się na 9. miejsce tuż przed Irun. Szczypiornistów La Rioja może usprawiedliwić to, że mierzyli się dotąd z wymagającymi rywalami. Były to dwa najlepsze zespoły tego sezonu czyli Barcelona i Ademar Leon. Wicemistrzowie Hiszpanii pokonali tylko Guadalajarę.

SOBOTA – 24 WRZEŚNIA 2016

20:30 Liga ASOBAL – 4. kolejka: BIDASOA IRUN – NATURHOUSE LA RIOJA premiera.200
Sportklub
Komentarz: Kacper Merk

About 0a60d0xx