Kolejny weekend z 1. Ligą w Polsacie Sport!

W tym tygodniu czeka nas druga kolejka 1. Ligi. Trudno mówić o wielkich emocjach już na początku sezonu jednak na kilku boiskach może być ciekawie. W tradycyjnie zaczynamy w piątek późnym popołudniem. Wtedy na murawę w Zabrzu wybiegną piłkarze miejscowego […]

W tym tygodniu czeka nas druga kolejka 1. Ligi. Trudno mówić o wielkich emocjach już na początku sezonu jednak na kilku boiskach może być ciekawie.

W tradycyjnie zaczynamy w piątek późnym popołudniem. Wtedy na murawę w Zabrzu wybiegną piłkarze miejscowego Górnika i Stali Mielec. Gospodarze nieoczekiwanie przegrali pierwsze spotkanie z Miedzią Legnica 0-1. Po bardzo dobrej pierwszej połowie „Górnicy” spuścili z tonu w drugiej odsłonie. Bardzo dobrze spisywał się ich bramkarz, który uchronił ich przed większą porażką. Bramkę stracili dopiero w 70 minucie meczu po bramce strzelonej udem przez Grzegorza Bartczaka. Z kolei Stal Mielec zdobyła w ostatniej kolejce swój pierwszy punkt w lidze od 19 lat. Pierwsza ich ofiara była Sandecja Nowy Sącz. Patrząc na ich wyniki w 2 lidze gdzie cały sezon spędzili na miejscu lidera, wydawało się, że będzie to zespół, który może najwięcej namieszać. Póki co ma dwa punkty. Większość meczu to było rozpoznawanie przeciwnika i dlatego skończyło się wynikiem 0-0. Przed meczem 3 kolejki szanse są wyrównane.

W niedzielę zawitamy z ligą do Głogowa. Będzie to doskonała okazja dla Chrobrego by odzyskać twarz po fatalnej inauguracji ze Stomilem 0-3. W przypadku zawodników z Głogowa tak jak i Górnika Zabrze bardzo dobrze spisywał się bramkarz Sławomir Janicki. Trzech graczy zespołu zostali ukarani żółtymi kartkami więc będą musieli uważać na dalszą ostrą grę. Jednak przeciwnikiem Chrobrego będzie utytułowany GKS Katowice. Chociaż w pierwszym miejscu po bardzo słabej, bezbarwnej grze zasłużenie przegrali z Wigrami Suwałki 0-1. W pierwszej połowie podopieczni Jerzego Brzęczka jeszcze jakoś starali się zaskoczyć bramkarza rywali. Natomiast druga połowa to dominacja zawodników z Mazur i przypieczętowanie pierwszej wygranej w sezonie.