Kompletna dominacja gospodarzy: Ajax Amsterdam 4:0 Besiktas – skrót meczu (WIDEO)

blank

Ajax Amsterdam rozbija turecki Besiktas aż 4:0, w meczu pierwszej kolejki Ligi Europy.

Choć Holendrzy niewątpliwie podchodzili do omawianego spotkania z pozycji faworyta, raczej mało kto spodziewał się takiego koncertu, jaki zaprezentowali dziś podopieczni Francesco Farioliego. W pierwszej połowie padł co prawda tylko jeden gol, o którego w 31. minucie pokusił się Fitz-Jim, jednak już wtedy było widać, że Ajax jest drużyną, która ma znacznie więcej do zaoferowania.

Prawdziwa demolka miała jednak miejsce dopiero w drugiej części spotkania. Besiktas w dalszym ciągu absolutnie nie istniał – zero celnych strzałów i xG na poziomie 0.05 dobitnie potwierdza dzisiejszą niemoc tureckiego zespołu, a 9. drużyna aktualnego sezonu Eredivisie doskonale wiedziała jak to wykorzystać. 51. i 55. minuta to dwa szybkie ciosy ze strony Godtsa i Taylora, natomiast siedemnaście minut przed końcem podstawowego czasu, wynik ustalił, kompletując przy okazji dublet, Mika Godts. 4:0 dla Ajaxu Amsterdam to ostateczne rozstrzygnięcie.