Kompletna dominacja i…fatalny błąd Polaka: Sparta Praga 3:0 Salzburg – skrót meczu (WIDEO)

Liga Mistrzów piłka/logo

Mecz Sparty Praga z RB Salzburg, w ramach pierwszej kolejki Ligi Mistrzów, kończy się pewnym zwycięstwem ekipy ze stolicy Czech. Choć to Salzburg częściej utrzymywał się przy piłce – aktualni wicemistrzowie Austrii nie byli w stanie jakkolwiek przełożyć tej statystyki na bramki.

Sparta nie zamierzała za to czekać i już w drugiej minucie spotkania, wynik został otwarty przez Kaana Kairinena. Fin dobił obronione przez Blaswicha uderzenie Haraslina, stawiając drużynę gości w niezwykle trudnej sytuacji.

Po tym wydarzeniu, gospodarze ani myśleli się wycofywać. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania, prowadzenie podwyższył Olatunji. Przerwa nie przyniosła jednak żadnej rewolucji, bo zaledwie 13 minut po wznowieniu gry, fatalny błąd popełnił Kamil Piątkowski, a Olatunji wypracował Laciemu sytuację, której Albańczyk nie miał prawa zmarnować. 3:0 to ostateczny wynik meczu.