Ostatnia kolejka I rundy Enea Ekstraligi zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ na część drużyn może znacznie oddalić się od fazy play-off. Transmisje na żywo ze spotkań najlepszej żużlowej ligi świata oczywiście na kanałach sportowych nc+.
Do Torunia przyjeżdża drużyna FOGO Unii Leszno. Leszczynianie po fatalnych występach przed własną publicznością liczą na uzyskanie korzystnego wyniku na wyjeździe. Będzie to bardzo trudne, ponieważ zespół z miasta Kopernika łapie coraz wyższą formę co udowodnił w meczu w Częstochowie. Jak na razie na całej linii w zespole z Leszna zawodzi Nicki Pedersen. Duńczyk oskarżany jest o niekoleżeńską jazdę co mocno ja pokazują wyniki i ostatnie przepychanki w parkingu odbija się na atmosferze w zespole. Z kolei cała drużyna Unibaxu zaczyna jechać równo. Także zmiana trenera pokazała, że zespół może być monolitem mimo wielu indywidualności. Z pewnością faworytem jest zespół z Torunia, który na chwilę obecną dysponuje lepszym składem.
W drugim meczu, który będzie można obejrzeć na antenie nc+ będzie pojedynek Stali Gorzów z KantorOnline Włókniarz Częstochowa. „Lwy” borykające się z problemami finansowymi mają pojechać do Gorzowa w pełnym składzie mimo tego żużlowcom z pod Jasnej Góry będzie bardzo ciężko o 2 pkt. Gorzowianie już nie raz pokazali, że ich tor jest twierdzą nie do zdobycia. W Częstochowie martwi słaba forma lidera Walaska i beznadziejna jazda Jensena. Stal posiada wyrównany skład, który na czele z niedoleczonym Krzysztofem Kasprzakiem powinien odnieść łatwe zwycięstwo.
![]()
NIEDZIELA – 1 CZERWCA 2014
16:00 Enea Ekstraliga – 7. kolejka: STUDIO ![]()

Studio: Daria Kabała-Malarz (z Torunia)
Reporter: Jakub Zborowski
![]()
16:25 Enea Ekstraliga – 7. kolejka: UNIBAX TORUŃ – FOGO UNIA LESZNO ![]()


Komentarz w nSport: Piotr Olkowicz (z Torunia)
Reporter w nSport: Jakub Zborowski
Komentarz w TSG TV 2: Mateusz Orłowski – Marek Pernal
![]()
18:30 Enea Ekstraliga – 7. kolejka: STUDIO ![]()

Studio: Gabriel Waliszko (z Gorzowa Wielkopolskiego)
Reporter: Michał Łopaciński
![]()
18:55 Enea Ekstraliga – 7. kolejka: STAL GORZÓW WIELKOPOLSKI – KANTORONLINE WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA ![]()


Komentarz w nSport: Tomasz Dryła (z Gorzowa Wielkopolskiego)
Reporter w nSport: Michał Łopaciński
Komentarz w TSG TV 2: Mateusz Orłowski – Marek Pernal
![]()
22:00 Magazyn ENEA EKSTRALIGA ![]()

Studio: Marcin Majewski
![]()