Koniec miesięcznej przerwy w PlusLidze. 12. kolejka w Polsacie Sport

Przerwa na kwalifikacje olimpijskie szybko dobiega końca. Jeszcze w niedzielę w Berlinie toczył się turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, a już w środę siatkarze wybiegną na parkiety PlusLigi. Dwa mecze 12. serii spotkań pokaże Polsat Sport. […]

O 18:00 w Jastrzębiu-Zdroju ekipa Jastrzębskiego Węgla podejmie znakomicie radzącą sobie w tym sezonie drużynę Cerrad Czarnych Radom. Do faworyzowanej drużyny z Mazowsza powrócili Lukas Kampa i Wojciech Żaliński, którzy ze swoimi reprezentacjami walczyli o awans na igrzyska. Ekipa prowadzona przez Marka Lebedewa znajduje się obecnie na ósmej pozycji. Przed przerwą prezentowała formę dość w kratkę – potrafiła bowiem wygrać z Asseco Resovią, urwać punkty Lotosowi Treflowi, ale również gładko przegrać z ZAKSĄ, czy w ostatnim meczu roku z AZS Politechniką Warszawską.

150 minut później w bełchatowskiej hali Energia wyjdą na boisko siatkarze PGE Skry Bełchatów oraz Indykpolu AZS Olsztyn. Będzie to więc pojedynek drugiej z siódmą ekipą tabeli. Atutem zespołu z Warmii i Mazur może być fakt, że wielu graczy „Pszczół” ledwo wróciło z Berlina i szybko musiało przystosować się z powrotem do klubowej gry. W poprzedniej kolejce brązowi medaliści z ubiegłego sezonu pokonali na wyjeździe Cerrad Czarnych 3:1, zaś olsztynianie wygrali po tie-breaku z Lotosem Treflem.