Koszmar siedmiokrotnego reprezentanta Polski. Kolejna operacja

Ambulans | Karetka
fot. Shutterstock/Mikołaj Barbanell

Spezia Calcio przekazała fatalne informacje dotyczące Szymona Żurkowskiego. Polski pomocnik ponownie ma problemy z prawym kolanem i w najbliższych dniach zostanie poddany operacji stabilizacji więzadła pobocznego piszczelowego. To już kolejna operacja tego samego miejsca – zawodnik przechodził zabieg także w poprzednim sezonie.

Kontuzja oznacza, że 28-latka czeka dłuższa pauza. Według wewnętrznych prognoz klubu przerwa ma potrwać około siedmiu tygodni. Problemy zdrowotne sprawiły, że w bieżących rozgrywkach Żurkowski pojawił się na murawie tylko raz – na pół godziny w starciu przeciwko Empoli, swojemu poprzedniemu zespołowi, który reprezentował w ramach wypożyczenia.

Szymon Żurkowski przejdzie operacje

Dla reprezentanta Polski to kolejny cios w karierze, która kilka lat temu nabrała tempa. W sezonie 2021/22 był jednym z wyróżniających się graczy Empoli w Serie A, zdobywając sześć bramek i notując trzy asysty. Regularna gra przyniosła mu wtedy także miejsce w kadrze – do mundialu w Katarze rozegrał siedem spotkań dla Polski. Od tamtego czasu kontuzje skutecznie zatrzymują jego rozwój.

Udostępnij w social mediach: