Krispol I liga siatkarzy- podsumowanie

Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki SA informuje, że rozgrywki ligowe  KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn w sezonie 2019/2020 zostały zakończone.

Zarząd PLS postanowił zakończyć sezon 2019/20 w KRISPOL 1. Lidze Mężczyzn  na tym etapie, jaki rozegrany został do 14 marca 2020 roku, a więc bez pełnej fazy zasadniczej sezonu 2019/2020. W związku z tym Zarząd zdecydował, że nie zostanie przyznany tytuł mistrza KRISPOL 1. Ligi, a ustalona zostanie kolejność drużyn w tabeli według liczby zdobytych punktów meczowych, bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek.
Dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny przejdą audyt w kontekście awansu do PlusLigi (pierwszeństwo awansu według wyższego miejsca klasyfikacji końcowej KRISPOL 1. Ligi, po spełnieniu wymogów regulaminowych).
Z KRISPOL 1. Ligi spadają dwie ostatnie drużyny w klasyfikacji końcowej, czyli SPS Chrobry Głogów oraz SMS PZPS I Spała.

O prawo gry w sezonie 2020/2021 w PlusLidze ubiegają się dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, czyli Stal Nysa i BBTS Bielsko-Biała. Oba kluby zostaną poddane szczegółowemu audytowi przez zewnętrzny podmiot. W przypadku, gdyby wyżej wymienione zespoły nie spełniły wymogów (pierwszeństwo awansu według wyższego miejsca klasyfikacji końcowej KRISPOL 1. Ligi, po spełnieniu wymogów regulaminowych), takiemu samemu audytowi poddana zostanie Visła Bydgoszcz, która tym samym będzie wówczas miała szansę pozostać w PlusLidze- możemy przeczytać w komunikacie PZPS.

/

 

11 maja  odbyła się wideokonferencja, w której udział wzięli prezesi klubów KRISPOL 1.Ligi oraz zarząd Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Rozmawiano o nowym sezonie, ale również o sytuacji klubów w związku z pandemią koronawirusa. Ustalono również na 23 września termin rozpoczęcie rozgrywek w sezonie 2020/21.