KSW hitem weekendu sportów walki. Transmisje w TVP, Polsacie, Fightklub oraz usłudze PPV

W ten weekend w polskiej telewizji rządzić MMA. Od piątku do niedzieli czeka nas aż pięć gali wszechstylowej walki wręcz. Nie zabraknie także boksu. Na transmisje sportów walki zapraszamy do telewizji polskiej, sportowych kanałów polsatu oraz fightklubu.  Tradycyjnie już weekend […]

W ten weekend w polskiej telewizji rządzić MMA. Od piątku do niedzieli czeka nas aż pięć gali wszechstylowej walki wręcz. Nie zabraknie także boksu. Na transmisje sportów walki zapraszamy do telewizji polskiej, sportowych kanałów polsatu oraz fightklubu. 

Tradycyjnie już weekend zaczniemy w piątek. Tego dnia czekają nas aż dwie transmisje. Wczesnym przed południem przeniesiemy się do Singapuru. W mieście, które nigdy nie zasypia czeka nas kolejna gala federacji ONE Championship. Walce wieczoru czeka nas mistrzowski pojedynek, który już dawno wywoływał emocje wśród kibiców. W walce o pas federacji zmierzą się czterokrotny mistrz świata w różnych federacji Shinya Aoki oraz ulubieniec miejscowych kibiców Christian Lee. Wieczorem zawitamy natomiast do Helsinek. Po raz pierwszy w telewizji Polskiej zobaczyć będziemy mogli galę federacji King of Kings. Walka wieczoru należeć będzie do zawodników walczących w wadze średniej a zmierzą się w niej Raimonds Aukstikalnis oraz Daniel Forsberg.

Sobota to już hit tego weekendu. Po przerwie do trójmiejskiej Ergo Areny wraca KSW. Największa polska federacja organizuje tam kolejną swoją galę. Walką wieczoru będzie starcie o pas w wadze średniej. Rękawice w klatce KSW skrzyżują Michał Materla oraz Scott Askham. Będzie to rewanż za walkę podczas gali KSW 42. Wtedy pojedynek zakończył się już w pierwszej rundzie przez nokaut w wykonaniu Anglika. Teraz czas na wielki rewanż, na który czekają nie tylko kibice oraz sami zawodnicy. Będzie to też, finał turnieju w wadze średniej, który wyłoni nowego mistrza federacji. W turnieju brali udział także Damian Janikowski i Martin Zawada. To nie jedyny walką o mistrzowski pas podczas tej gali. Roberto Soldić zmierzy się z Krystianem Kaszubowskim, a stawką ich pojedynku będzie pas wagi półciężkiej. Z innych pojedynków zaplanowanych na ten wieczór, najciekawiej zapowiada się starcie w wadze ciężkiej. Wracający po licznych kontuzjach oraz nieudanym ostatnim okresie Karol Bedorf zmierzy się nowym nabytkiem federacji. Damian Grabowski jest ikoną polskiego MMA, teraz po walkach za granicą wraca do ojczyzny a w pierwszej walce pod szyldem KSW czeka go trudne zadanie.

To nie koniec atrakcji w ten weekend. W sobotę czeka nas jeszcze gala HFO – Nowe Rozdania gdzie w walce wieczoru zmierzą się Łukasz Pławecki oraz Rodrigo Minerio. W nocy z soboty na niedzielę natomiast zobaczyć będziemy mogli kolejną galę UFC. W sobotni wieczoru także kibice boksu znajdą coś dla siebie. Telewizja Polska pokaże półfinałową walkę turnieju WBSS w wadze koguciej a w nim zmierzą się Naoya Inoue oraz Emmanuel Rodriguez.

PIĄTEK – 17 MAJA 2019

13:00 ONE Championship – Enter The Dragon, Singapur: SHINYA AOKI – CHRISTIAN LEE na żywo

Komentarz: Krzysztof Sendecki – Michał Stanisławski

19:50 Magazyn RING TVP SPORT na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl


21:00 King of Kings, Helsinki, Finlandia: DANIEL FORSBERG – RAIMONDS AUKSTIKALNIS na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

SOBOTA – 18 MAJA 2019

18:00 HFO – Nowe Rozdania, Nowy Sącz: ŁUKASZ PŁAWECKI – RODRIGO MINEIRO na żywo
sport.tvp.pl


19:00
KSW 49: MICHAŁ METERLA – SCOTT ASKHAM na żywo
Ipla

21:55 Gala Boksu, Glasgow, Wielka Brytania: NAOYA INOUE – EMMANUEL RODRIGUEZ na żywo
*(od 23:00 także w TVP Sport HD)
sport.tvp.plTVP Sport HD

NIEDZIELA – 19 MAJA 2019

02:00 UFC Fight Night 152: RAFAEL DOS ANJOS – KEVIN LEE na żywo
Polsat Sport HDIpla

About 0a60d0xx