Która drużyna wygra Mundial w Katarze?

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej ruszają już za chwilę. Emocje towarzyszące zmaganiom grupowym są nie mniejsze niż te, które towarzyszą milionom kibiców w fazie pucharowej. Jedną z najciekawszych grup na tegorocznym mundialu, jest grupa F. Czy jest wśród niej reprezentacja, która ma szansę na zdobycie tytuły mistrzowskiego?

Grupa F, kto ją tworzy i jak wygląda jej terminarz?

W skład grupy F wchodzą następujące reprezentacje:

  • Chorwacja,
  • Belgia,
  • Maroko,
  • Kanada.

23 listopada, to dzień w którym rozpocznie się rywalizacja w grupie F. Pierwsze spotkanie odbędzie się pomiędzy reprezentacjami Maroka oraz Chorwacji. Reprezentacja klonowego liścia oraz Czerwone Diabły zagrają niecałe dziesięć godzin później. Wszystkie rozstrzygnięcia w grupie F poznamy 1 grudnia. Ostatnie spotkania odbędą się jednocześnie i zmierzą się w nich, Chorwacja z Belgią oraz Kanada z Marokiem.

Grupa F, faworyci, czyli kto ma szansę na awans?

Choć na niemal każdym wielkim turnieju, mają miejsce niespodzianki, w grupie F faworyci wydają się oczywiści, i są to reprezentacje pochodzące z Europy. Brak awansu do kolejnej fazy turnieju, Chorwacji oraz Belgii byłyby małą sensacją. Co ciekawe, oba zespoły zmierza się z sobą, w dopiero ostatniej fazie pojedynków grupowych, gdzie teoretycznie, wszystko powinno być już jasne. Po drodze jedna i druga drużyna zmierzy się z reprezentacją Kanady oraz Maroka, czyli teoretycznie zespołami słabszymi, niż wspomniana dwójka. Zarówno Chorwacja, jak i Belgia, są dość wysoko oceniane przez specjalistów oraz przez bukmacherów. Czy któraś z nich, ma szansę na sięgnięcie po tytuł Mistrza Świata? Obie reprezentacje udowodniły już nie raz, że co jak co, ale w piłkę nożną grać potrafią i przy odrobinie szczęścia, ten turniej może należeć do nich. Pobierz 22Bet APK i wytypuj przyszłego Mistrza Świata w piłce nożnej.

Gdzie będą rozgrywane mecze?

Wszystkie mecze fazy grupowej będą rozgrywane na łącznie 4 nowoczesnych obiektach:

  • Al Bayt Stadium,
  • International Khalifa Stadium,
  • Stadium 974,
  • Al Thumama Stadium.

Wszystkie wspomniane obiekty zostały zbudowane specjalnie na tegoroczny turniej i są jednymi z najnowocześniejszych stadionów na świecie. Na wszystkich obiektach również, oprócz rywalizacji grupowej, zostaną rozegrane mecze 1/8 finału

Grupa F mundialu w Katarze, wydaję się grupą, w której teoretycznie wszystko wydaje się jasne. Dwóch faworytów, którzy przyjechali na wielki turniej, aby ugrać coś więcej oraz dwie reprezentacje, które, teoretycznie, powinny być tylko tłem dla faworytów. Jednak każdy turniej rządzi się swoimi prawami. Oprócz jakości piłkarskiej, ważna jest dyspozycja dnia, szczęście oraz wiele innych czynników, które mają ostateczny wpływ na sukces całego zespołu.

Absolutnymi faworytami grupy, są reprezentacje Belgii oraz Chorwacji, jednak ich przeciwnicy Kanada oraz Maroko, nie przyjechali na turniej, aby robić za statystów. Zamiast zwycięstwa, wystarczy jeden niespodziewany remis, aby okazało się, że faworyt może nie wyjść z grupy. Czy grupa F Mistrzostw Świata czymś nas zaskoczy, czy jednak faworyci staną na wysokości zadania? O wszystkim dowiemy się niedługo.