Lazio Rzym 4:1 Nice – skrót meczu: Pogrom w stolicy Włoch!

Lazio Rzym rozbija na własnym stadionie francuskie OGC Nice aż 4:1, w meczu 2. kolejki Ligi Europy! Oznacza to, że podopieczni Marco Baroniego notują trzecie zwycięstwo z rzędu.

Choć przed pierwszym gwizdkiem, omawiane starcie zapowiadało się na stosunkowo wyrównane, Lazio w brutalny sposób udowodniło dziś, która z drużyn jest aktualnie mocniejsza. Wynik już w 20. minucie otworzył 37-letni Pedro Rodriguez, natomiast 15 minut później prowadzenie podwyższył Castellanos. Wysokim zwycięstwem pachniało już na tym etapie spotkania, choć entuzjazm gospodarzy ugasił odrobinę Jeremie Boga, łapiąc kontakt jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy.

W drugiej części meczu strzelał już tylko jeden zespół. Na listę strzelców wpisali się kolejno Castellanos, kompletując dublet, a także Zaccagni, który wykorzystał „jedenastkę”, po faulu Marcina Bułki. Gol z 67. minuty okazał się już być ostatnim podczas tego spektaktu, a Lazio zwyciężyło 4:1, dopisując sobie na konto kolejne trzy punkty.