Legia melduje się w ostatecznej fazie eliminacji! Legia Warszawa – Brondby 1:1 – skrót meczu (WIDEO)

Legia Warszawa

Legia Warszawa remisuje w drugiej części dwumeczu przeciwko Brondby, w trzeciej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji, zapewniając sobie awans do fazy play off, w której Warszawianie zmierzą się z kosowską KF Dritą.

Sam mecz zaczął się jednak dla Legii fatalnie. „Wojskowi” mieli ogromne problemy z tym, by przeprowadzić jakąkolwiek akcję bramkową, a umiejętności (na szczęście świetnie dziś dysponowanego) Kacpra Tobiasza notorycznie były wystawiane na próbę. Punkt kulminacyjny dotychczasowej potyczki nastąpił w 38. minucie, kiedy Damian Wass trafił do siatki po rzucie karnym, doprowadzając do remisu w dwumeczu.

Stracona bramka spowodowała jednak, że Legia szybko się obudziła. W trzeciej minucie doliczonego do pierwszej połowy czasu gry, Legioniści wykorzystali stały fragment gry, a Radovan Pankov ustalił, jak się później okazało, wynik spotkania, dokładając głowę.

Choć nie padły już w tym meczu żadne gole, trzeba przyznać, że Legia znów wyszła na drugą połowę odmieniona. Co prawda nie weszła w rolę drużyny dominującej – ba, patrząc na suche statystyki można wyciągnąć wnioski, że w dalszym ciągu głównie się broniła, jednak robiła to niezwykle skutecznie, a pod koniec meczu zdołała jeszcze kilka razy zagrozić Duńczykom. Ostateczny wynik dwumeczu to 4:3 dla Legii. Pierwszy mecz z KF Dritą odbędzie się 22.08 o godzinie 19:00