LGP z Hakuby w Eurosporcie oraz Eurosporcie 2!

Po pierwszej części sezonu letniego, który rozegrany był na Starym Kontynencie czas na wizytę w Kraju Kwitnącej Wiśni. Letnia Grand Prix przybywa do Japonii. Relacja z zawodów w Eurosporcie HD i Eurosporcie 2 HD. Na olimpijskim obiekcie w Hakubie zaplanowano […]

Po pierwszej części sezonu letniego, który rozegrany był na Starym Kontynencie czas na wizytę w Kraju Kwitnącej Wiśni. Letnia Grand Prix przybywa do Japonii. Relacja z zawodów w Eurosporcie HD i Eurosporcie 2 HD.

Na olimpijskim obiekcie w Hakubie zaplanowano dwa konkursy. Pierwszy, w sobotę rozegrany zostanie w porze europejskiej, drugi, w niedzielę w porze dogodnej dla kibiców w Azji.

Do Japonii udała się pięcioosobowa reprezentacja Polski, ale bez naszych największych gwiazd. Piotr Żyła, który jest trzeci w klasyfikacji generalnej LGP, Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jan Ziobro wraz z trenerem Łukaszem Kruczkiem zostali w Kraju. Azję podbijać będą: Stefan Hula, Jakub Wolny, Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek oraz Aleksander Zniszczoł.

Z najlepszej dziesiątki klasyfikacji generalnej w Japonii pojawi się tylko jeden skoczek – młody Phillip Sjoeen. Reprezentacji Szwajcarii przewodzić będzie Simon Ammann, wśród Słoweńców zobaczymy m.in. Jaka Hvalę i Jereneja Damjana. Ekipie Niemieckiej przewodził będzie Michael Naumayer, Finowie przyjadą w najmocniejszym składzie z Sami Niemi, Lauri Asikainenem oraz Jarko Maeaettae. Tradycyjnie najsilniejszy skład wystawią również gospodarze.

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzą wspólnie Peter Prevc ze Słowenii oraz Andreas Stjearnen z Norwegii, którzy po ostatnim konkursie wyprzedzili o 4 punkty Piotr Żyłę. Kamil Stoch jest 6.

górny pasek

SOBOTA – 23 SIERPNIA 2014

12:00 Letnia Grand Prix, Hakuba, Japonia: ZAWODY na żywo
Eurosport HD
pasek

NIEDZIELA – 24 SIERPNIA 2014

05:00 Letnia Grand Prix, Hakuba, Japonia: ZAWODY premiera.200
Eurosport 2 HD
górny pasek

About Łukasz Kozłowski