Lider zagrożony! Kolumbia 2:1 Argentyna – skrót meczu

Kolumbia i Argentyna to nacje, które w pierwszych ośmiu kolejkach eliminacji do Mistrzostw Świata 2026, radzą sobie najlepiej. Wczoraj o godzinie 22:30 rozpoczął się mecz pomiędzy tymi ekipami, który odbyl się na stadionie w Barranquilli.

Sam przebieg meczu można określić jako wyrównany, jednak ostatecznie to Kolumbijczycy przechylili szale zwycięstwa na swoją korzysć. Podopieczni Lorenzo Nestora od początku wysyłali sygnały, że aktualny Mistrz Świata ma przed sobą wyjątkowo trudne zadanie, a w 25. minucie wynik na korzyść gospodarzy otworzył Mosquera.

Co prawda świeżo po rozpoczęciu drugiej połowy, odpowiedź w postaci gola posłał Nicolas Gonzalez, jednak wynik remisowy utrzymywał się zaledwie dwanaście minut. Wówczas „jedenastkę”, ustalajac wynik meczu na 2:1, wykorzystał nie kto inny jak James Rodriguez.