Liga BBVA: Świetny mecz „Nietoperzy”. Valencia – Atletico 3:1.

W pierwszym sobotnim meczu 7. kolejki Ligi BBVA, Valencia CF pokonała Atletico Madryt 3:1. Obydwie ekipy stworzyły dobre widowisko, a pierwsza połowa była rozgrywana w niesamowitym tempie. Mecz „z wysokiego C” rozpoczęli gospodarze. W 6. minucie w pole karne Atletico […]

Mecz „z wysokiego C” rozpoczęli gospodarze. W 6. minucie w pole karne Atletico dośrodkowywał jeden z zawodników Valencii. Miranda nie zrozumiał się z Miguelem Angelem Moyą i skierował piłkę do własnej siatki. Minutę później było już 2:0. Paco Alcacer podał do Andre Gomesa, a ten bardzo dobrym strzałem pokonał golkipera „Rojiblancos”. Valencia atakowała dalej i w 13. minucie zdobyli trzeciego gola. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego skutecznie wykończył Nicolas Otamendi. Ekipa Diego Simeone szybko się otrząsnęła i zdobyła gola. W 29. minucie zza pola karnego uderzył Tiago, Diego Alves zdołał odbić piłkę, ale przy dobitce głową Mario Mandżukicia nie miał żadnych szans. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, sędzia podyktował rzut karny dla Atletico. Do piłki podszedł Guilherme Siqueira, ale jego strzał obronił Alves. Druga połowa nie była już tak emocjonująca. Atletico próbowało stworzyć sobie dogodne sytuacje, natomiast Valencia starała się utrzymać korzystny wynik. Mecz zaostrzył się i na boisku zamiast piłkarskiej jakości obserwowaliśmy ostre faule.

Valencia CF – Atletico Madryt 3:1 (3:1)
Miranda 6 (s), Andre Gomes 7, Nicolas Otamendi 13 – Mario Mandżukić 29.

Valencia: Alves – Barragan, Mustafi, Otamendi, Gaya – Parejo, Fuego, Gomes (71` Filipe) – Rodrigo, Alcacer (75` Feghouli), Piatti (63` Orban).

Atletico: Moya – Gamez, Miranda, Godin, Siqueira – Gabi, Tiago (72` R. Garcia), Koke, Griezmann (66` Cerci), Turan (69` Jimenez) – Mandżukić.

Żółte kartki: Parejo, Gomes, Fuego, Gaya – Cerci.

Czerwona kartka: Alessio Cerci 91` (za drugą żółtą).

Sędziował: Filipe Teixeira Vitienes.