Liga Mistrzów: Real wymęczył wygraną z Łudogorcem.

Na stadionie narodowym w Sofii Real Madryt miał olbrzymie kłopoty, by wygrać z bułgarskim Łudogorcem. Ostatecznie goście po trafieniach Ronaldo i Benzemy wygrali 2:1. Zgromadzeni na narodowym fani mistrzów Bułgarii powód do ogromnej radości mieli już po kilku minutach gry, […]

Na stadionie narodowym w Sofii Real Madryt miał olbrzymie kłopoty, by wygrać z bułgarskim Łudogorcem. Ostatecznie goście po trafieniach Ronaldo i Benzemy wygrali 2:1.

Zgromadzeni na narodowym fani mistrzów Bułgarii powód do ogromnej radości mieli już po kilku minutach gry, kiedy Marcelinho idealnie skorzystał z dośrodkowania pakując futbolówkę do siatki Casillasa strzałem głową! Kilka chwil później mogło zrobić się 1:1, kiedy arbiter podyktował rzut karny dla przyjezdnych, jednakże uderzenie Cristiano Ronaldo obronił Stoyanov! Mimo to obaj gracze mieli okazje zmierzyć się na wysokości jedenastu metrów raz jeszcze, a wtedy góra okazał się jednak Ronaldo! Do przerwy 1:1.

W drugiej połowie Real miał niewielką przewagę, jednak trudno mówić o kontrolowanym meczu. Szanse mieli jedni i drudzy, jednakże to Real zadał decydujący cios w 77 minucie. Marcelo dograł piłkę do Benzemy, a Francuz z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w bramce. Goście koniec końców wygrali 2:1 i bardzo przybliżyli się do awansu do 1/8 finału.

Łudogorec Razgrad – Real Madryt 1:2 (1:1)
1:0 Marcelinho 6′
1:1 Ronaldo 24′ (k.)
1:2 Benzema 77′

Ludogorec: Stoyanov – Minev, Aleksandrov, Moţi, Caiçara, Espinho (82′ Abel), Marcelinho (70′ Wanderson), Dyakov, Aleksandrov (82′ Misidjan), Bezjak, Abalo

Real: Casillas – Marcelo, Ramos, Varane, Arbeloa, Isco (76′ Rodríguez), Modrić (73′ Kroos), Illarramendi, Bale, Ronaldo, Hernández (67′ Benzema).

Sędzia główny: Craig Thomson