Liga Mistrzów: szalony finisz Porto. Szachtar – Porto 2:2.

W meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, Szachtar Donieck zremisował z FC Porto 2:2. Ekipa z Portugalii awans wywalczyła „rzutem na taśmę”, strzelając dwa gole w samej końcówce spotkania. W inny meczu tej grupy, BATE Borysów wygrało z Athletikiem Bilbao […]

W meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, Szachtar Donieck zremisował z FC Porto 2:2. Ekipa z Portugalii awans wywalczyła „rzutem na taśmę”, strzelając dwa gole w samej końcówce spotkania. W inny meczu tej grupy, BATE Borysów wygrało z Athletikiem Bilbao 2:1.

źródło: uefa.comźródło: uefa.com

Jak padały bramki? W 52. minucie fatalny błąd we własnym polu karnym popełnił Oliver Torres, który dał się ograć Oleksandrowi Kucherowi, ten wystawił piłkę Alexowi Teixerze, a ten z najbliższej odległości zdobył gola. Porto za wszelką cenę chciało wyrównać, ale gracze tego zespołu byli nieskuteczni lub z dobrej strony w defensywie pokazywał się Szachtar. W końcu gospodarze podwyższyli. Znowu błąd popełniła obrona ekipy z Portugalii, a konkretnie Maicon. Piłkę przejął Bernard, zagrał do Luiza Adriano, a ten wpakował ją do siatki. Porto jednak zebrało się na niesamowity finisz. W 89. minucie Jackson Martinez skutecznie wykorzystał rzut karny, a w ostatniej minucie doliczonego czasu gry znów Kolumbijczyk zamienił świetne podanie Cristiana Tello na gola.

Szachtar Donieck – FC Porto 2:2 (0:0)
Alex Teixeira 52, Luiz Adriano 87 – Jackson Martinez 89 (k), 90+4.

Szachtar: Pyatov – Srna, Kucher, Rakitskyi, Azevedo – Fernando, Stepanenko, Douglas Costa (79` Bernard), Alex Teixeira, Taison (76` Ilsinho) – Luiz Adriano.

Porto: Fabiano – Danilo, Maicon, Martins Indi, Alex Sandro – Herrera, Marcano (65` Quintero), Brahimi (78` Adrian), Tello, Torres – Aboubakar (65` Martinez).

Żółte kartki: Fernando, Kucher, Srna, Stepanenko, Taison – Maicon, Torres.

Sędziował: Cuneyt Cakir (Turcja).