Ligue 1: Lyon rozbił Montpellier.

W spotkaniu kończącym 10 serię spotkań Ligue 1, na Stade Gerland spotkały się drużyny Olympique Lyon i Montpellier HSC. Faworytami tego spotkania byli gospodarze i w pełni wywiązali się ze swojej roli. Lyon wygrał 5:1 i udowodnił, że staje się […]

W spotkaniu kończącym 10 serię spotkań Ligue 1, na Stade Gerland spotkały się drużyny Olympique Lyon i Montpellier HSC. Faworytami tego spotkania byli gospodarze i w pełni wywiązali się ze swojej roli. Lyon wygrał 5:1 i udowodnił, że staje się coraz groźniejszym rywalem w walce o czołowe lokaty. Był to też bardzo ostry mecz, ponieważ sędzia zmuszony był pokazać dziewięć żółtych kartek.

f0e2afot. lequipe.fr

W 8 minucie spotkania znakomitą okazję na strzelenie gola miał Barrios. Napastnik Montpellier znalazł się w sytuacji sam na sam z Lopesem, ale w uderzył obok słupka. W 29 minucie Jallet podał do Fekir’a, który uderzył na bramkę, ale dobra interwencją popisał się Jourdren. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 36 minucie. Lacazette pogubił się w swoim dryblingu i stracił futbolówkę, ale szczęśliwie dopadł do niej Gourcuff, który mocnym uderzeniem trafił do bramki. Dwie minuty później gospodarze prowadzili już 2:0. Fekir otrzymał prostopadłe podanie, wbiegł w pole karne i spokojnie przerzucił piłkę nad bramkarzem MHSC, a futbolówka zatrzymała się dopiero w siatce. W 44 minucie mocny strzał na bramkę oddał Lacazette, ale dobrą parada popisał się golkiper. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Lacazette nie opanował piłki w polu karnym rywali, ale był tam jeszcze Ferri, który oddał strzał, ale w ostatniej chwili piłkę nad poprzeczką przerzucił  Jourdren.

Dwie minuty po wznowieniu gry Lyon podwyższył wynik spotkania na 3:0. Jallet dostrzegł w polu karnym nie pilnowanego Gourcuff’a i podał do niego piłkę. Pomocnik Lyonu nabiegł na piłkę i płaskim strzałem zmusił do kapitulacji bramkarza gości. W 54 minucie zawodnicy Montpellier zmniejszyli straty. Tiene bardzo ładnym uderzeniem z rzutu wolnego umieścił piłkę w bramce i wlał nadzieję na dobry wynik w serca kibiców Montpellier. W 64 minucie Mounier dośrodkował piłkę z lewej strony, ale Berigaud nie zdołał skierować piłki w stronę bramki. W 67 minucie piłkę do bramki wpakował Fekir, ale znalazł się on na pozycji spalonej i sędzia prawidłowo nie uznał tego gola. W 82 minucie było już 4:1 dla gospodarzy. N’Jie popędził z piłką na lewej stronie i w końcu podał do niekrytego Lacazette’a, który umieścił piłkę w siatce. Strzelanie na Stade Gerland w 88 minucie zakończył Malbranque, który rozegrał piłkę na jeden kontakt z  Lacazettem i mocnym strzałem wpakował piłkę do siatki.

Olympique Lyon 5:1 Montpellier HSC

Bramki: Gourcuff 36′, Fekir 38′, Gourcuff 47′, Lacazette 82′, Malbranque 88′ – Tiene 54′

Żółte kartki: Gonalons, Umtiti, Fekir, Ferri, Bisevac, Lacazette – Congre, Martin, Kaoutari

Sędzia: Bartolomeu Varela

Składy:

Lyon: Lopes, Jallet, Bedimo, Biševac, Umtiti, Gonalons, Ferri (81. Mvuemba), Gourcuff (77. Malbranque), Fekir (68. Njié), Corentin Tolisso, Lacazette

Montpellier: Jourdren, Congre, Tiéné, Hilton, El Kaoutari, Morgan Sanson, Lasne (46. Montano), Martin, Barrios (46. Camara), Berigaud (78. Deza), Mounier