Ligue 1 Uber Eats w Eleven Sports i CANAL+ przez najbliższe cztery sezony

To wielki dzień dla wszystkich fanów francuskiej piłki nożnej w Polsce. Eleven Sports, jako główny nabywca praw od belN MEDIA GROUP i CANAL +, na zasadzie sublicencji, pozyskały prawa do transmisji wszystkich meczów francuskiej Ligue 1 Uber Eats w sezonach 2020/21- […]

To wielki dzień dla wszystkich fanów francuskiej piłki nożnej w Polsce. Eleven Sports, jako główny nabywca praw od belN MEDIA GROUP i CANAL +, na zasadzie sublicencji, pozyskały prawa do transmisji wszystkich meczów francuskiej Ligue 1 Uber Eats w sezonach 2020/21- 2023/24. Inauguracja rozgrywek na antenach sportowych obu stacji już w najbliższej kolejce.

Umowa na sublicencję zawarta między stacjami telewizyjnymi zezwala na równoległą transmisję wszystkich meczów. Oznacza to, że stacje same będą wybierać mecze, które będą chciały pokazywać w każdej kolejce, a w przypadku zbieżnych decyzji, spodziewać się można równoległych transmisji zarówno na antenach Eleven Sports jak i Canal+.

W ubiegłym sezonie mieliśmy dwie francuskie drużyny w półfinałach Ligi Mistrzów UEFA, do finału dotarło Paris Saint-Germain – zespół budowany od lat i skupujący największe gwiazdy. Oglądanie co tydzień występów Neymara i spółki, a także Olympique Marsylia czy Olympique Lyonnais, na pewno będzie dużą atrakcją dla naszych widzów. Poza najciekawszymi meczami na żywo pokazywać będziemy także najciekawsze fragmenty wszystkich spotkań w kolejce”,  mówi Michał Kołodziejczyk, dyrektor redakcji sportowej CANAL+.

Dzięki sukcesom Paris Saint-Germain i Olympique Lyonnais w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów UEFA Ligue 1 Uber Eats wraca na należne jej miejsce w czołówce europejskich rozgrywek piłkarskich. Cieszę się, że za sprawą Eleven Sports Ligue 1 Uber Eats znów będzie dostępna dla polskich widzów. W każdej kolejce będziemy transmitować kilka najciekawszych meczów, a także skróty wszystkich spotkań”, mówi Patryk Mirosławski, COO Eleven Sports w Polsce.

Eleven Sports transmitowało już francuską piłkę nożną na swoich antenach od połowy 2015 do połowy 2018 roku. Jednak nie przedłużyli oni umowy w związku z bardzo dużą kwotą, którą musieliby zapłacić za telewizyjny kontrakt, a także z powodu niskiej oglądalności Ligue 1 na ich antenach.

About Arkadiusz Kogut