Liverpool 2:1 Chelsea – skrót meczu: bardzo ważne zwycięstwo gospodarzy, umacniają się na pozycji lidera

Liverpool w ostatnim niedzielnym spotkaniu wygrał w hicie kolejki z Chelsea 2:1 i umocnił się na pozycji lidera.

Liverpool prowadził 1:0 do przerwy, dzięki rzutowi karnemu Salaha w 29′ minucie. Jedenastka została podyktowana po tym, jak Colwill podciął Jonesa w polu karnym. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy sędzia podyktował kolejny rzut karny, jednak cofnął swoją decyzję. Sanchez ostatecznie nie sfaulował Jonesa. Pierwsza połowa na Anfield była pełna wrażeń – Liverpool oddał trzy strzały, z czego dwa celne. Chelsea również miała trzy próby, ale żadnej celnej.

The Blues doskonale rozpoczęli drugą połowę, ponieważ Jackson w 47′ minucie doprowadził do wyrównania. Nie cieszyli się jednak zbyt długo, ponieważ składną akcję przeprowadzili gospodarze. Salah trzy minuty później wrzucił piłkę do Jonesa, a ten ją opanował i drugim dotknięciem minął golkipera rywali. Chelsea miała więcej posiadania piłki i strzałów, ale nie była w stanie pokonać Liverpoolu. Podopieczni Arne Slota umacniają się na pozycji lidera.