ŁKS vs Miedź Legnica – zapowiedź meczu!

Przerwa na kadrę trwa, jednak na poziomie 1. Ligi piłkarze ŁKS-u, a także Miedzi Legnica mają do nadrobienia ligowe zaległości. Kto wyjdzie obronną ręką z rywalizacji na obiekcie Łódzkiego Klubu Sportowego? Czy faworyzowana Miedź utrzyma miano niepokonanej drużyny w rundzie wiosennej?

 

ŁKS Łódź

Łodzianie są jedną z nielicznych drużyn, która od początku rundy wiosennej zdążyła już zmienić trenera. Ze względu na słabe wyniki tego zespołu w początkowych rywalizacjach zarząd nie miał wyboru i musiał zdecydować się na taki krok. Od czasu tej decyzji ŁKS rozegrał 3 rywalizacje, w których wywalczył 2 zwycięstwa i zaliczył sensacyjną porażkę ze Stomilem Olsztyn. Trzeba jednak przyznać, że jeśli mielibyśmy oceniać tylko i wyłącznie grę tego zespołu, to zdecydowanie się ona poprawiła. Superbet kod bonusowy można było wykorzystać, grając na wygrane ŁKS-u w starciach z Resovią, a także Puszczą Niepołomice. Sporą sensacją zakończyło się jednak domowe starcie ze Stomilem, gdzie analitycy zakładów bukmacherskich nie spodziewali się innego wyniku, niż wygranej gości, a tymczasem ligowa rzeczywistość po raz kolejny okazała się zaskakująca.

Zawodnicy ŁKS-u w obecnej kampanii nie prezentują się najlepiej na swoim boisku. Taką tezę potwierdzają również występy tej drużyny przed własną publicznością od początku rundy wiosennej. Z 9 możliwych do wywalczenia punktów ta drużyna uzbierała zaledwie 4 oczka. Jedyne zwycięstwo to wygrana nad Puszczą Niepołomice, która walczy o utrzymanie. Nie są to statystyki godne drużyny, która miałaby wywalczyć awans w obecnej kampanii. Nie ma wątpliwości, że piłkarze ŁKS-u muszą się poprawić, jeśli marzą o walce przynajmniej o pozycje gwarantującą udział w barażach. Obecnie ta drużyna plasuje się na 6. miejscu w tabeli z dorobkiem 37 punktów.Łódzki Klub Sportowy ma 6 oczek straty do Widzewa, który jest na 2. pozycji.

Jeśli chcesz to przed nadchodzącym spotkaniem z Miedzią Legnica, możesz sprawdzić Supebet kod bonusowy, aby zwiększyć emocje podczas oglądania tej rywalizacji. Jest to bukmacher z prawdopodobnie najlepszą obecnie ofertą na polskim rynku.

ŁKS – statystyki u siebie:

  • ŁKS przegrał ostatni mecz domowy ze Stomilem.
  • Łodzianie od czasu zmiany trenera zanotowali dwa wyniki -2,5 gola na swoim obiekcie.
  • ŁKS nie stracił gola w 2 z 3 ostatnich meczów domowych.
  • Łodzianie wywalczyli 4 z 9 możliwych punktów na swoim obiekcie w rundzie wiosennej.
  • ŁKS przegrał w dwóch ostatnich meczach domowych z tym rywalem.

Miedź Legnica

Miedź Legnica jest niekwestionowanym liderem rozgrywek na zapleczu Ekstraklasy i ma w swoim dorobku aż 54 wywalczone punkty. Na ten moment zakłady bukmacherskie nie wyobrażają sobie innego scenariusza niż bezpośredniego awansu tego zespołu. Trzeba przyznać, że piłkarze Miedzi musieliby się mocno postarać, aby stracić przewagę nad goniącym peletonem, który ciągle się potyka. Legniczanie od początku rundy wiosennej nie zanotowali żadnej porażki. Trzeba przyznać, że zarówno jesienią, jak i na wiosnę, jest to drużyna, która gra najrówniejszy futbol na tym poziomie rozgrywkowym.

W ostatnim spotkaniu piłkarze drużyny Miedź Legnica zremisowali na swoim boisku z Koroną Kielce. Było to małe zaskoczenie dla analityków zakładów bukmacherskich, którzy spodziewali się, że lider tabeli wykorzysta atut własnego boiska i wygra to spotkanie. Mimo wszystko w rundzie wiosennej ta drużyna wywalczyła 10 z 12 możliwych punktów i tym samym zwiększyła swoją przewagę nad goniącym peletonem.

Jak prezentuje się Miedź Legnica w meczach wyjazdowych? Mowa tutaj o naprawdę solidnym zespole, który potwierdził to w 2 początkowych meczach rundy wiosennej. Legniczanie wygrali w obu rywalizacjach, nie tracąc nawet jednego gola. W klasyfikacji meczów wyjazdowych jest to najlepsza drużyna, która do tej pory rozegrała 12 rywalizacji i ma 27 wywalczonych punktów. Warto również podkreślić, że Miedź z reguły na wyjazdach kończy mecz z czystym kontem, ponieważ do tej pory straciła zaledwie 8 bramek.

Miedź Legnica – statystyki na wyjazdach:

  • Miedź zdobyła 4 bramki w ostatnim meczu wyjazdowym z ŁKS-em.
  • Miedź wygrała w dwóch ostatnich delegacjach do Łodzi różnicą jednego gola.
  • Lider tabeli nie stracił gola w dwóch ostatnich delegacjach.
  • Miedź wygrała oba mecze wyjazdowe w stosunku 0:2.
  • Drużyna z Legnicy wywalczyła 27 punktów na wyjazdach.

Szukasz informacji, gdzie możesz obejrzeć to spotkanie? Prawa do transmisji wykupione ma Polsat. Więcej na ten temat przeczytasz w specjalnym artykule, który znajduje się tutaj.

Zakłady bukmacherskie i Superbet kod bonusowy

Na początek warto podkreślić, że w Superbet jest dostępny specjalny kod rejestracyjny, jeśli chcesz założyć konto u tego bukmachera. Analitycy, a także eksperci uważają, że faworytem tego spotkania są piłkarze z Legnicy. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim tabela, a także aktualna forma, ale nie sposób zapomnieć o tym, że w ostatnich latach bardzo dobrze radzili sobie na obiekcie ŁKS-u. Mowa tutaj o 2 wygranych z rzędu, w których Miedź zdobyła 5 bramek.

ŁKS w obecnej kampanii zawodzi przed własną publicznością. Mogę nawet napisać, że gdyby nie słabe występy tego zespołu na własnym boisku to prawdopodobnie obecnie wyprzedzaliby nawet Widzew. Łódzki Klub Sportowy do tej pory wywalczył 18 punktów na swoim boisku, a dla porównania lider klasyfikacji domowej – Chrobry Głogów 29 oczek.

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem ŁKS-u. Faworytem tej rywalizacji byli piłkarze Miedzi Legnica, czyli można powiedzieć, że spotkaliśmy się z podobną sytuacją, jaka ma miejsce również teraz. Patrząc jednak na aktualną formę obu zespołów, wydaje mi się, że Miedź Legnica nie powinna przegrać tej rywalizacji. Lider tabeli bardzo dobrze prezentuje się również w defensywie, więc jeśli miałbym szukać opcji na wykorzystanie Superbet kodu promocyjnego, to zainteresowałbym się opcją X2/-3,5 gola. Nie sądzę, żeby Miedź przegrała to starcie, a dodatkowo całkiem nieźle broni na wyjazdach.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95