Longines Global Champions Tour w Saint Tropez na antenie Eurosportu

Trzecia runda tegorocznego cyklu Longines Global Champions Tour odbędzie się w Saint Tropez. Konkurs Grand Prix transmitować będzie Eurosport. Przed niespełna tygodniem w Madrycie wygrał Francuz Olivier Robert na wałachu Vivaldi des Meneaux. To jednak nie on a drugi w […]

Trzecia runda tegorocznego cyklu Longines Global Champions Tour odbędzie się w Saint Tropez. Konkurs Grand Prix transmitować będzie Eurosport.

Przed niespełna tygodniem w Madrycie wygrał Francuz Olivier Robert na wałachu Vivaldi des Meneaux. To jednak nie on a drugi w stolicy Hiszpanii Scott Brash objął prowadzenie w klasyfikacji łącznej cyklu, wykorzystując fakt, że triumfator z Ad-Dauhy, Niels Bruynseels, nie awansował do Grand Prix. Brytyjczyka zabraknie jednak na starcie w Saint Tropez. Oglądać będziemy za to Andrzeja Opłatka – nasz młody jeździec, który w stolicy Kataru na Stakkatanie wycofał się po nieudanym początku przejazdu w Grand Prix, pojedzie tym razem na Conthinderze.

Opłatek znalazł się również w składzie Miami Celtics na rywalizację Global Champions League. W Madrycie triumfowali drudzy w Katarze Shanghai Swans i również tym razem Christian Ahlmann i Max Kühner zaliczani są do faworytów rywalizacji drużynowej. Niestety, ponownie w rywalizacji nie zobaczymy zgłoszonej do składu Hamburg Giants Natalii Czernik.

SOBOTA – 29 MAJA 2021

18:40 Longines Global Champions Tour, Saint Tropez, Francja: KONKURS GRAND PRIX

Komentarz: Hubert Szaszkiewicz

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.