Łukasz Skorupski obronił karnego! Bologna 1:1 Udinese – skrót meczu

18.08 o godzinie 18:30 rozpoczął się mecz pierwszej kolejki Serie A pomiędzy Bologną, a Udinese. Dla nas dodatkową ciekawostką jest występ jednego z reprezentantów Polski – Łukasza Skorupskiego, który już od 2018r. jest podstawowym bramkarzem zespołu z Bolonii.

Pierwsza połowa nie przyniosła ze sobą żadnych bramek. W jej trakcie zdecydowanie przeważała Bologna, która stworzyła kilka groźnych sytuacji, jednak jedyną korzyścią, która z nich wynikła, było ewentualne obnżenie morali rywala.

Sytuacja rozkręciła się w drugiej połowie. Dwanaście minut po jej rozpoczęciu, jeden z graczy Udinese zagrał ręką we własnym polu karnym, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Riccardo Orsolini pewnie wykorzystując swoją szansę. Chwilę później przed identyczną okazją stanęło Udinese. Floriana Thauvin mógł zatrzymać już tylko Łukasz Skorupski i…Polak to zrobił! Bologna dalej prowadzi, a Polak funduje sobie niezwykle przyjemne wejście w sezon.

Euforia nie potrwała jednak zbyt długo. Bezpośrednio po tej interwencji, goście wykonali rzut rożny, który zaowocował w trafienie na wagę remisu. Lautaro Gianetti umieszcza piłkę w siatce po strzale głową sprawiając, że mecz właściwie zaczyna się od nowa.

Ostateczny wynik spotkania to 1:1. W swoim następnym meczu Bologna zmierzy się z Napoli, a na Udinese czekać będzie Lazio.