Łyżwiarstwo szybkie: Mistrzostwa świata w wieloboju sprinterskim na antenie TVP Sport

W chińskim Changchun rozegrane zostaną mistrzostwa świata w wieloboju sprinterskim. Rywalizację, która odbędzie się w dniach 3-4 Marca, będzie można śledzić na antenie TVP Sport.  Na lodowej arenie zaprezentują się Sebastian Kłosiński i Piotr Michalski. Obydwaj byli uczestnikami Zimowych Igrzysk […]

W chińskim Changchun rozegrane zostaną mistrzostwa świata w wieloboju sprinterskim. Rywalizację, która odbędzie się w dniach 3-4 Marca, będzie można śledzić na antenie TVP Sport. 

Na lodowej arenie zaprezentują się Sebastian Kłosiński i Piotr Michalski. Obydwaj byli uczestnikami Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Bezpośrednio z Korei Południowej udali się w podróż do Chin. Kłosiński zajął 17. miejsce w wyścigu na dystansie 1000 metrów. Był to jego debiut olimpijski, podczas którego mógł zebrać cenne doświadczenie. Drugi z naszych reprezentantów również debiutował na Igrzyskach. Michalski wywalczył 33. miejsce na 500 metrów i 31. miejsce na 1000 metrów.

Podczas zmagań w Changchun zawodnicy dwukrotnie rywalizować będą na dystansach 500 i 1000 metrów. Ubiegłoroczne mistrzostwa świata  w wieloboju sprinterskim odbyły się w Calgary. Najlepsi okazali się wówczas Japonka Nao Kodaira oraz Holender Kai Verbij. W trwającym sezonie zaplanowane są jeszcze wielobojowe mistrzostwa świata w Amsterdamie oraz finał Pucharu Świata w Mińsku.

pasek2

SOBOTA – 3 MARCA 2018

10:00 Mistrzostwa Świata w Sprincie, Changchun, Chiny: DZIEŃ 1 na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

NIEDZIELA – 4 MARCA 2018

09:00 Mistrzostwa Świata w Sprincie, Changchun, Chiny: DZIEŃ 2 na żywo
TVP Sport HDsport.tvp.pl

21:30 
Mistrzostwa Świata w Sprincie, Changchun, Chiny: PODSUMOWANIE  premiera.200
TVP Sport HD
pasek2

About Michał Winiarczyk