Manchester City 3:2 Fulham – skrót meczu: Wielkie emocje w Manchesterze!

Choć mecz pomiędzy Manchesterem City, a Fulham, w ramach 7. kolejki Premier League, kończy się zwycięstwem faworytów, trzeba przyznać, że kibice zgromadzeni na Etihad, nie mogli dziś narzekać na brak emocji.

Początek meczu pokazał, że Fulham, po zwycięstwach nad Newcastle i Nottingham, wciąż jest nakręcony i absolutnie nie zamierza wyhamowywać. Dość nieoczekiwanie, to właśnie goście wyszli na prowadzenie jako pierwsi, po bramce, którą w 26. minucie zdobył Pereira. Zaledwie kilka minut później odpowiedział jednak Kovacić, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Druga połowa była równie zacięta, a zadecydowała większa skuteczność podopiecznych Pepa Guardioli. Gdyby pokusić się o wyłonienie bohatera omawianego meczu, to z pewnością poważną kandydaturę stanowiłaby postać Mateo Kovacicia. Chorwat nie zadowolił się jednym trafieniem, a zaledwie dwie minuty po przerwie, 30-latek skompletował dublet. W 82. minucie, po bramce Doku, było już 3:1 i odpowiedź Rodrigo Muniza okazała się już być jedynie golem honorowym.