Maraton w Enschede w Eurosporcie

Zanim rozpocznie się lekkoatletyczny sezon 2021 na stadionach, kibice mogą emocjonować się rywalizacją uliczną. Maraton w Enschede na żywo będzie można obejrzeć w Eurosport Playerze, a wieczorną relację w Eurosporcie 2. Trasa tego biegu prowadzi przez granicę holendersko-niemiecką w miejscowości […]

Zanim rozpocznie się lekkoatletyczny sezon 2021 na stadionach, kibice mogą emocjonować się rywalizacją uliczną. Maraton w Enschede na żywo będzie można obejrzeć w Eurosport Playerze, a wieczorną relację w Eurosporcie 2.

Trasa tego biegu prowadzi przez granicę holendersko-niemiecką w miejscowości Gronau. Maraton ze startem i metą w Enschede rozgrywany jest od 1947 roku – najpierw co dwa lata, a od 1991 co roku. Wtedy właśnie Czesława Mentlewicz była najszybsza wśród kobiet, co w 1998 roku powtórzyła Wioletta Kryza. W międzyczasie Piotr Pobłocki triumfował w 1994 roku w rywalizacji mężczyzn.

Również w tym roku na starcie staną nasi reprezentanci – Marcin Chabowski, Yared Shegumo, Adam Nowicki oraz debiutujący na dystansie 42 195 m Krystian Zalewski, a także Izabela Paszkiewicz, Aleksandra Lisowska i Angelika Mach. Spośród gwiazd z Afryki do startu zgłoszeni są m.in. rekordzista świata, Kenijczyk Eliud Kipchoge, a także będący od dekady rekordzistą trasy Stephen Kiprotich z Ugandy.

NIEDZIELA – 18 KWIETNIA 2021

8:15 Enschede Marathon, Enschede, Holandia: MARATON
*(o 19:45 w Eurosporcie 2 HD)

About Wojciech Nowakowski