Marsylia tymczasowym liderem Ligue 1.

Marsylczycy odnieśli zasłużone zwycięstwo nad Rennes, mecz został zwieńczony świetnym uderzeniem Romaina Alessandriniego z rzutu wolnego. Maszyna Bielsy nabiera coraz większego rozpędu i po słabym początku wraca na właściwe tory. Dzięki temu zwycięstwu do jutra OM będzie piastować pozycje lidera. […]

Już w 3 minucie Ntep sprawdził koncentrację Mandandy, ale golkiper OM zachował się bez zarzutu. W 14 minucie znów na bramkę uderzał, bardzo aktywny na początku, Ntep, ale tym razem piłka minęła słupek bramki. W 19 minucie Gignac uderzył z półobrotu wprost w Costila. Minutę później Payet dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Andre Ayew, ale Ghańczyk posłał piłkę w trybuny. W 45 minucie piłka znalazła się w bramce Marsylii, ale dobrze zachował się sędzia, który odgwizdał pozycję spaloną Toivonen’a.

Druga połowa znakomicie rozpoczęła się dla OM, ponieważ w 50 minucie gola zdobył Gignac. Dośrodkowanie z prawej strony strącił Costil, ale piłka odbiła się od ziemi i Andre-Pierre nożycami wpakował ją do siatki. W 59 minucie swoją szansę mieli goście. Toivonen uderzył głową, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. W 64 minucie Gignac podwyższył wynik spotkania na 2:0. Snajper OM fantastycznie uderzył zza linii pola karnego. Costil był bez szans. W 86 minucie na bramkę Olympique uderzył Sane, ale Mandanda skutecznie wybił piłkę na rzut rożny.

Chwilę później Gignac uratował OM wybijając piłkę z linii bramkowej. Sędzia do regulaminowych 90 minut doliczył 3 i kiedy wydawało się, że OM wygra pewnie 2:0, Payet był faulowany przez Armand’a i arbiter bez namysłu podyktował rzut wolny. Do piłki ustawionej na około 23 metrze podszedł Alessandrini. Były zawodnik Rennes uderzył na bramkę i umieścił w niej piłkę. Costil nawet się nie ruszył.

Olympique Marsylia – Stade Rennes 3:0 (0:0)

Bramki: Gignac 50′ i 64′, Alessandrini 90 + 3′

Składy:

OM: Mandanda – Dja Djedje (63. Fanni), N’Koulou, Morel (84. Sparagna), Mendy – Imbula, Romao – Thauvin (84. Alessandrini), A. Ayew, Payet – Gignac

Rennes: Costil – Danze, Mexer, Armand, M’Bengue (25. Diagne), Fernandes, Pajot – Moreira (63. Henrique), Doucoure (69. Sane), Ntep – Toivonen