Marzenia o Kolonii. Rewanże 1/4 finału EHF Ligi Mistrzów w nc+ i Eleven Sports

To już ostatnia prosta przed Final Four. W Kolonii zagrać chce każdy, ale tego zaszczytu dostąpią tylko 4 zespoły. Pierwsze mecze wyłoniły nam faworytów do awansu, ale rywalizacja w rewanżach będzie niezwykle ciekawa.

Rewanżowe mecze rozpocznie starcie w stolicy Macedonii. Vardar ma dwubramkową zaliczkę z meczu we Flensburgu. Jest to dobra sytuacja dla zwycięzców grupy B, ale Flensburg nie zamierza się poddawać. W pierwszym meczu Vardar miał przewagę nawet 6 bramek, ale gospodarze potrafili zniwelować dużą część strat. Macedończycy liczą na Arpada Sterbika, który we Flensburgu bronił rewelacyjnie. Vardarowi pomagać będą kibice. Nie przez przypadek hala w Skopje nazywana jest jedną z najgorętszych.

Zawodnicy FC Barcelony nie chcą dopuścić do powtórki sprzed roku. Podobnie jak rok temu tak i teraz w 1/4 finału Katalończycy muszą odrabiać straty w Palau Blaugrana. W poprzedniej edycji nie udało się wyeliminować THW Kiel. W Kilonii gospodarze dominowali i mogą być nieco zawiedzeni, że wygrali tylko 2 bramkami. THW jest jednak drużyną, która w najważniejszych meczach gra najlepiej jak tylko może. Możemy być przekonani, że będzie tak także w Barcelonie.

W meczu wyjazdowym z Pickiem Szeged łatwo nie mieli zawodnicy Paris Saint Germain. Chociaż PSG wygrało 30:27, to musiało się bardzo namęczyć. W meczu w Paryżu faworytem będą gospodarze dla których awans do Final Four powinien być formalność. Prawdziwa walka o zwycięstwo Ligi Mistrzów dla PSG rozpocznie się dopiero w Kolonii.

Nie bez szans w starciu z Veszprem jest zespół Montpellier. Węgrzy wygrali u siebie 26:23 i nie są pewni awansu. W hali finalistów ostatniej edycji wynik długo utrzymywać się blisko remisu. Veszprem odskakiwało, ale nie uzyskało na tyle dużej przewagi, aby spokojnie myśleć o awansie.

CZWARTEK – 27 KWIETNIA 2017

18:15 Velux EHF Liga Mistrzów – 1/4 Finału: HC VARDAR – SG FLENSBURG-HANDEWITT na żywo
Canal+ Sport Online

SOBOTA – 29 KWIETNIA 2017

18:25 Velux EHF Liga Mistrzów – 1/4 Finału: FC BARCELONA LASSA – THW KIEL na żywo
Canal+ Sport Online

20:40 Velux EHF Liga Mistrzów – 1/4 Finału: PARIS SAINT GERMAIN HANDBALL – MOL-PICK SZEGED na żywo
Canal+ Sport Online

NIEDZIELA – 30 KWIETNIA 2017

18:25 Velux EHF Liga Mistrzów – 1/4 Finału: MONTPELLIER HB – TELEKOM VESZPREM na żywo
Canal+ Sport Online