Mecz o Superpuchar Polski na żywo w TakSięGra FM!

Już 11 lipca odbędzie preludium polskiej Ekstraklasy. Mistrz Polski, Lech Poznań na własnym stadionie podejmie zdobywcę Pucharu Polski, Legię Warszawa. Transmisję z tego wydarzenia w TSG FM.

Spotkanie o Superpuchar Polski zapowiada się bardzo ciekawie ze względu na zakończenie ubiegłego sezonu. Emocji nie brakowało i do ostatniej akcji ważyły się losy mistrzostwa Polski. Ostatecznie lepszy okazał się zespół Lecha Poznań, który niejako utarł nosa zbyt pewnej siebie Legii Warszawa. Dla drużyny prowadzonej przez Macieja Skorżę był to pierwszy tytuł mistrzowski od pięciu lat, a smakował podwójnie, bo na początku sezonu, nic go nie zapowiadało.

Łupem Legii Warszawa padł za to Puchar Polski. Finał tych rozgrywek, który odbył się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie miał różne oblicza. Początek zdecydowanie naleał do Poznaniaków, jednak z biegiem czasu to Warszawianie przejmowali inicjatywę. Dwie bardzo kontrowersyjne bramki Tomasza Jodłowca i Marka Saganowskiego załatwiły sprawę, dając Legii jedyne trofeum w zakończonym sezonie.

Mecz o Superpuchar Polski może być wielkim świętem, ale nie musi. Wszystko zależy od trenera Legii, Henninga Berga. Przypomnijmy, że w zeszłym roku postanowił on wystawić na analogiczne spotkania skład złożony z młodzieżowców, który ostatecznie poległ z przyszłym spadkowiczem, Zawiszą Bydgoszcz. Miejmy nadzieję, że tym razem spotkanie o Superpuchar Polski będzie ważniejsze niż sparing z drugoligowcem z Izraela, a w Poznaniu zobaczymy piłkarskie święto na najwyższym poziomie. 

Spotkanie zapowiada się tym ciekawiej, że dla obu drużyn będzie to ostatnia weryfikacja przed rywalizacją w europejskich pucharach. Przypomnijmy, że Lechici w II rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów zmierzą się z bośniackim FK Sarajewo, z kolei Legioniści w II rundzie eliminacji do Ligi Europejskiej z rumuńskim FC Botosani lub gruzińskim Spartaksem.

PIĄTEK – 10 LIPCA 2015

20:10 Superpuchar Polski: LECH POZNAŃ – LEGIA WARSZAWA na-żywo
TSG FM

Przygotowali: Jakub Korona, Radosław Kępys