Mecze półfinałowe turnieju piłkarskiego IO 2021 na antenach Eurosportu

Zmagania w turnieju piłkarskim tegorocznych Igrzysk Olimpijskich wkraczają w decydującą fazę. Przed nami półfinały, które będziemy mogli śledzić na antenach Eurosportu. Już dziś o 10:00 na boisko wybiegną reprezentacje Meksyku i Brazylii. W spotkaniach ćwierćfinałowych lepsze wrażenie zrobili Ci pierwsi […]

Zmagania w turnieju piłkarskim tegorocznych Igrzysk Olimpijskich wkraczają w decydującą fazę. Przed nami półfinały, które będziemy mogli śledzić na antenach Eurosportu.

Już dziś o 10:00 na boisko wybiegną reprezentacje Meksyku i Brazylii. W spotkaniach ćwierćfinałowych lepsze wrażenie zrobili Ci pierwsi pokonując po bardzo miłym dla oka meczu Koreę Południową aż 6-3. „Aztekowie” czują się świetnie pod bramkami rywali, o czym świadczy aż 14. strzelonych goli w dotychczas rozegranych 4. starciach. Canarinhos z kolei uzyskali jak na razie 8. trafień, za to stracili tylko 3. Ciekawie zapowiada się więc pojedynek doskonałego meksykańskiego ataku z niezwykle solidną brazylijską defensywą. Zawodnicy z kraju kawy nie zachwycili w ćwierćfinałowej rywalizacji z Egiptem, ale udało im się odnieść skromne zwycięstwo 1-0 po golu Cunhi. Zobaczymy, która z drużyn z Ameryki Południowej awansuje do finału. Szanse wydają się być wyrównane.

Trzy godziny później swój pojedynek rozpoczną reprezentacje Japonii i Hiszpanii. Piłkarze z Azji spisują się na tym turnieju nadspodziewanie dobrze i z pewnością nie zamierzają się zatrzymywać. Jak do tej pory udało im się wygrać wszystkie mecze – trzy z nich różnicą jednej bramki, a jedno (z Francją) aż 4-0. W starciu ćwierćfinałowym zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni zremisowali bezbramkowo z Nową Zelandią pomimo dość dużej przewagi nad rywalami. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były więc rzuty karne, w których Japończycy triumfowali 4-2. La Furia Roja w fazie grupowej dwukrotnie dzielili się punktami z przeciwnikami. Remis padł również po 90. minutach rywalizacji z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Podopieczni Luisa De La Fuente byli bardzo bliscy odpadnięcia z turnieju, ale w doliczonym czasie 2. połowy Rafa Mir wyrównał na 2-2. Potem w dogrywce dołożył on jeszcze 2. gole, trafił także Mikel Oyarzabal i Hiszpanie zameldowali się tym samym w półfinale, wygrywając 5-2. Ciężko w tym spotkaniu wskazać faworyta. Przed rozpoczęciem IO byłaby to z pewnością Hiszpania, ale reprezentacja Japonii bardzo pozytywnie zaskakuje i może sprawić kolejną niespodziankę. Warto dodać, że piłkarze z Europy będą musieli sobie dalej radzić bez Daniego Ceballosa.

WTOREK – 3 SIERPNIA 2021

09:50 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Kashima, Japonia – 1/2 finału: MEKSYK – BRAZYLIA na żywo


12:50 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Saitama, Japonia – 1/2 finału: JAPONIA – HISZPANIA na żywo

About Eryk Waniek

Pasjonat angielskiej piłki, Madridista od małego, oddany kibic Radomiaka, sympatyk Czarnych Radom.