Mecze towarzyskie polskich siatkarek w Polsacie Sport

Za dwa tygodnie polskie siatkarki meczem z Włoszkami zainaugurują trzecią edycję Ligi Narodów. Spotkania z Bułgarią będą kolejnym etapem przygotowań do Ligi Narodów oraz Mistrzostw Europy. Od początku maja kadra już wspólnie przygotowuje się do trzeciej edycji Ligi Narodów. Trener […]

Za dwa tygodnie polskie siatkarki meczem z Włoszkami zainaugurują trzecią edycję Ligi Narodów. Spotkania z Bułgarią będą kolejnym etapem przygotowań do Ligi Narodów oraz Mistrzostw Europy.

Od początku maja kadra już wspólnie przygotowuje się do trzeciej edycji Ligi Narodów. Trener Nawrocki w tym sezonie postawił na nowe, mało jeszcze doświadczone rozgrywające. Poza Julią Nowicką, selekcjoner powołał debiutantki – Ewelinę Polak z Energi MKS Kalisz, Martę Krajewską z Developresu SkyRes Rzeszów, Katarzynę Wenerską z Jokera Świecie oraz Martynę Łazowską z SMS-u Szczyrk. Rozgrywająca numer jeden biało-czerwonych – Joanna Wołosz ma dołączyć do reprezentacji przed sierpniowymi mistrzostwami Europy.

Pierwszym sprawdzianem reprezentacji były pojedynki z Czeszkami; oba zakończyły się wygranymi rywalek – 4:0 i 3:2, ale w składzie polskiego zespołu zabrakło wielu podstawowych zawodniczek.

Terminarz LN dla Polek nie jest łaskawy, bowiem w pierwszych trzech dniach zagrają z najlepszymi zespołami ostatnich mistrzostw Europy – brązowymi medalistkami Włoszkami (25 maja), mistrzyniami Serbkami (26 maja) i wicemistrzyniami Turczynkami (27 maja). Runda zasadnicza składająca się z 15 kolejek zakończy się 20 czerwca, a cztery najlepsze reprezentacje wystąpią w Final Four.

SOBOTA – 15 MAJA 2021

14:45 Mecz towarzyski: POLSKA – BUŁGARIA 

Polsat Sport HD

NIEDZIELA – 16 MAJA 2021

15:00 Mecz towarzyski: POLSKA – BUŁGARIA 

Polsat Sport HD

About Mateusz Bartkowiak