Mistrz Niemiec wraca na zwycięską ścieżkę: Hoffenheim 1:4 Bayer Leverkusen – skrót meczu

Bayer Leverkusen znów wygrywa. Podopieczni Xabiego Alonso rozbili 4:1 Hoffenheim, w meczu trzeciej kolejki tegorocznych rozgrywek niemieckiej Bundesligi.

Choć najmocniejszym punktem aktualnych Mistrzów Niemiec są przede wszystkim końcówki meczów, w których to wielokrotnie ratowali punkty w zeszłym sezonie, ale i przecież w pierwszej kolejce bieżących rozgrywek, tym razem Bayer już na początku zasygnalizował, że zamierza odkuć się za ostatnie niepowodzenie z Lipskiem. 17. minuta to trafienie Terriera, a już trzynaście minut później swoje konto bramkowe w tegorocznych ligowych zmaganiach otworzył Victor Boniface.

Siedem minut później kontakt złapał Berisha, jednak druga połowa dosadnie potwierdziła to, która drużyna jest w tym momencie lepiej dysponowana. Choć na boisku trudno mówić o jakiejś wielkiej dominacji – chociażby statystyka posiadania piłki w drugiej części spotkania prezentuje się lepiej w przypadku ekipy gospodarzy, Leverkusen było tego dnia zabójczo skutecznie. W 72. i 75. minucie do siatki trafiali kolejno Wirtz i ponownie Boniface, a mecz zakończył się wynikiem 1:4.