Mistrzostwa Europy kobiet w piłce ręcznej plażowej w Polsat Sport Extra HD

Stare Jabłonki są gospodarzem Mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej 2019. Telewizja Polsat pokaże najciekawsze spotkania tego turnieju, oraz wszystkie pojedynki reprezentantek Polski. iłkarze ręczni plażowi grają na piaszczystym boisku o wymiarach 27 na 12 m. Każda z drużyn składa […]

Stare Jabłonki są gospodarzem Mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej 2019. Telewizja Polsat pokaże najciekawsze spotkania tego turnieju, oraz wszystkie pojedynki reprezentantek Polski.

iłkarze ręczni plażowi grają na piaszczystym boisku o wymiarach 27 na 12 m. Każda z drużyn składa się z trzech zawodników i bramkarza. Mecz podzielony jest na dwie połowy trwające po 10 minut. W każdej z nich wyłaniany jest zwycięzca. Za zdobycie „zwykłej bramki” zespół otrzymuje jeden punkt, a za „spektakularną bramkę” dwa punkty. Suma punktów za bramki decyduje, która drużyna wygra daną połowę meczu.

W pierwszym dniu turnieju Polki uległy Węgierkom 0:2 (11:15, 15:16), oraz po serii karnych przegrały z Portugalkami 1:2 (18:24, 22:20, 4:6). W drugi dzień gospodynie turnieju zagrają z Cypryjkami, oraz z Francuzkami. Ten sport nie jest jeszcze dobrze znany w Polsce, jednak turniej rozgrywany w Starych Jabłonkach może przybliżyć kibicom wszystkie niuanse związane z piłką nożną plażową.

ŚRODA – 3 LIPCA 2019

09:30 Mistrzostwa Europy Kobiet, Stare Jabłonki – grupa B: CYPR – POLSKA na żywo

10:15 Mistrzostwa Europy Kobiet, Stare Jabłonki – grupa D: UKRAINA – NIEMCY na żywo

12:30 Mistrzostwa Europy Kobiet, Stare Jabłonki – grupa B: POLSKA – FRANCJA na żywo