Mistrzostwa Europy w darcie w TVP Sport

32 darterów powalczy w tym tygodniu w Salzburgu o tytuł mistrza Europy. Zawody transmitować będzie TVP Sport. Kwalifikacją do turnieju w mieście narodzin Mozarta był ranking European Tour Order of Merit. W gronie zakwalifikowanych znalazł się Krzysztof Ratajski – Polak […]

32 darterów powalczy w tym tygodniu w Salzburgu o tytuł mistrza Europy. Zawody transmitować będzie TVP Sport.

Kwalifikacją do turnieju w mieście narodzin Mozarta był ranking European Tour Order of Merit. W gronie zakwalifikowanych znalazł się Krzysztof Ratajski – Polak rozstawiony jest z nr 13 i w pierwszej rundzie zagra z Holendrem Dannym Noppertem. Zwycięzca w 1/8 finału zmierzy się z Anglikiem – Michaelem Smithem lub Ryanem Searle. Kwestia rozstawień bazująca na European Tour Order of Merit spowodowała, że już w ćwierćfinale może dojść do starcia Gerwyna Price’a z Michaelem van Gerwenem. Drabinka sprzyja też Ratajskiemu – w ćwierćfinale „Polish Eagle” może spotkać się z Nathanem Aspinallem lub Gabrielem Clemensem.

Przez pierwsze dwa dni rozgrywana będzie pierwsza runda – do 6 wygranych legów. W sobotniej drugiej rundzie oraz niedzielnych ćwierćfinałach mecze rozgrywać się będą do 10 wygranych legów, a w niedzielę wieczorem, w półfinałach i finale, do 11 wygranych legów. Na zwycięzcę turnieju czeka 120 tys. funtów, finalista dostanie 60 tys., natomiast półfinaliści po 32 tys. Odpadnięcie już w pierwszej rundzie wiązać się będzie z „nagrodą pocieszenia” w wysokości 6 tys. funtów.

CZWARTEK – 14 PAŹDZIERNIKA

19:55 Mistrzostwa Europy, Salzburg, Austria – 1. runda: DZIEŃ 1 na żywo

Komentarz: Jakub Łokietek – Arkadiusz Salamon

PIĄTEK – 15 PAŹDZIERNIKA

20:00 Mistrzostwa Europy, Salzburg, Austria: DZIEŃ 2 na żywo

Komentarz: Jakub Łokietek – Arkadiusz Salamon

SOBOTA – 16 PAŹDZIERNIKA

13:45 Mistrzostwa Europy, Salzburg, Austria – 2.runda: DZIEŃ 3 – SESJA POPOŁUDNIOWA na żywo

Komentarz: Jakub Łokietek – Arkadiusz Salamon

20:00 Mistrzostwa Europy, Salzburg, Austria – 2.runda: DZIEŃ 3 – SESJA WIECZORNA na żywo

Komentarz: Jakub Łokietek – Arkadiusz Salamon

NIEDZIELA – 17 PAŹDZIERNIKA

13:45 Mistrzostwa Europy, Salzburg, Austria – ćwierćfinały: DZIEŃ 4 na żywo

Komentarz: Jakub Łokietek – Arkadiusz Salamon

20:00 Mistrzostwa Europy, Salzburg, Austria – półfinały i finał: DZIEŃ 4 na żywo

Komentarz: Jakub Łokietek – Arkadiusz Salamon

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.