Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn w Polsacie Sport HD!

Pora na emocje związane z siatkówką plażową – tym razem w krajowym wydaniu. W dniach od 26 do 29 sierpnia przy Ośrodku Sportu i Rekreacji „Wanda” w Krakowie odbędą się Mistrzostwa Polski w Beach Volleya kobiet i mężczyzn. Transmisje z […]

Pora na emocje związane z siatkówką plażową – tym razem w krajowym wydaniu. W dniach od 26 do 29 sierpnia przy Ośrodku Sportu i Rekreacji „Wanda” w Krakowie odbędą się Mistrzostwa Polski w Beach Volleya kobiet i mężczyzn. Transmisje z imprezy przeprowadzi Polsat Sport HD i ipla.tv.

Pierwsze mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej odbyły się w 1994 roku. Wzięło w nich udział 70 zawodników. Niewiele osób wie, że pierwszy oficjalny turniej siatkówki na plaży rozegrano w pierwszych dniach czerwca w Nieporęcie. W turnieju męskich zwyciężyli wówczas siatkarze Górnika Radlin – Dariusz Luks i Andrzej Brzezinka, zaś w turnieju damskim reprezentantki warszawskiej AWF – Małgorzata Aleksandrowska i Agata Tekiel.

Przed rokiem natomiast, w kończącym Mistrzostwa Polski finale Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel pokonali Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka i zdobyli tytuł Mistrzów Polski. Brązowy medal sięgnęła para Maciej Kosiak Maciej Rudol, która pokonała Rafała Matusiaka i Dominika Witczaka.

Z kolei u pań W finale Orlen Beach Volley Tour Kinga Kołosińska i Monika Brzostek pokonały Karolinę Baran i Jagodę Gruszczyńską w dwóch szybkich setach. Trzecie miejsce przypadło Joannie Wiatr i Martynie Wardak, które okazały się lepsze od Barbary Sroki i Agaty Lewickiej.