Mistrzostwa Polski w WKKW w TVP Sport

Podczas corocznej imprezy Baborówko Horse Sale Show rozegrany zostanie konkurs o mistrzostwo Polski we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Transmisję z crossu przeprowadzi TVP Sport. Spośród dziesięciu konkursów, które rozegrane zostaną w najbliższych dniach w Baborówku, najważniejszy będzie mieć rangę czterech […]

Podczas corocznej imprezy Baborówko Horse Sale Show rozegrany zostanie konkurs o mistrzostwo Polski we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Transmisję z crossu przeprowadzi TVP Sport.

Spośród dziesięciu konkursów, które rozegrane zostaną w najbliższych dniach w Baborówku, najważniejszy będzie mieć rangę czterech gwiazdek. Do mistrzostw Polski seniorów zgłoszonych jest 16 par. Faworytem jest Paweł Spisak na Banderasie – ta para bronić będzie złota sprzed roku. Ubiegłoroczny wicemistrz, Mateusz Kiempa, wystąpi na trzech koniach – Lassban Radovixie, z którym rok temu w Sopocie zajął drugie miejsce, Libertinie oraz Grand Supreme, z którą reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy w 2017 roku. Na starcie stanie też brązowa medalistka sprzed roku, Joanna Pawlak, ponownie Fantastic Friedzie.

Na podium powrócić będą chcieli także Jan Kamiński, który pojedzie na Seniorze, z którym wygrał złoto MP w 2018 roku, oraz na Jardzie, którego prowadził podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy w Luhmühlen, a także mistrz Polski z 2012 roku, Paweł Warszawski na Filerze (w tym roku Warszawski pojedzie również na Aristo A-Z). Swoją pozycję w kadrze będzie chciała udowodnić także pierwsza kobieta reprezentująca Polskę na ME, dosiadająca Chenaro 2 Małgorzata Cybulska, która wywalczyła w Luhmühlen prawo startu na igrzyskach w Tokio.

Na starcie mistrzostw Polski seniorów nie zobaczymy m.in. Michała Hyckiego, który był członkiem ekipy na tegorocznym Pucharze Narodów w Strzegomiu i był anonsowany przez organizatorów, jednak nie widnieje na liście zgłoszeń, czy Mariusza Kleniuka oraz Michała Knapa, którzy w 2017 roku reprezentowali Polskę na mistrzostwach Europy. Klan Knapów będzie reprezentować jednak młodsza siostra Michała, Wiktoria, która zaprezentuje się na Quintusie 134 i Sterntalerze 67. Stawkę uzupełnią Małgorzata Korycka na Poli i Canvalencii, Roksana Fortuniak na Gei S oraz Jacek Jeruzal na La Croete. Ponadto w kategorii open wystąpi były trener reprezentacji Polski, Andreas Dibowski, który wraz z drużyną Niemiec wywalczył złoto olimpijskie w Pekinie.

Impreza w Baborówku odbywać się będzie od czwartku, natomiast konkurs CCI4*-S, w ramach którego rozstrzygnie zostanie rywalizacja o mistrzostwo Polski seniorów, rozpocznie się w piątek od ujeżdżenia. W sobotę rozegrany zostanie cross, a medalistów poznamy po niedzielnych skokach przez przeszkody. TVP Sport pokaże najbardziej atrakcyjną próbę terenową, natomiast pozostałe konkurencje, jak i transmisje z pozostałych konkursów rozgrywanych w ramach Baborówko Horse Sale Show, oglądać będzie można na platformie ClipMyHorse.TV

SOBOTA – 26 WRZEŚNIA 2020

13:05 Mistrzostwa Polski w WKKW, Baborówko: CROSS 

Komentarz: Jarosław Idzi (z Baborówka)
Studio: Beata Oryl-Stroińska (z Baborówka)
Reporter: Anna Kozińska

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.