Mistrzostwa świata w bobslejowych dwójkach sportowych antenach Polsatu

Pierwszy weekend mistrzostw świata w Altenbergu poświęcony będzie w całości bobslejom, a konkretnie rywalizacji dwójek. Najważniejszą rywalizację sezonu pokaże Polsat na swoich sportowych antenach.

Do rywalizacji pań jako zwyciężczyni Pucharu Świata podejdzie Katrin Beierl, jednak końcowa klasyfikacja sezonu nie do końca oddaje realny układ sił. Owszem, Austriaczkę należy zaliczyć do faworytek, jednak regularna rotacja w kadrze niemieckiej pomiędzy Kim Kalicki, Mariamą Jamanką, Laurą Nolte i Stephanie Schneider skutecznie uniemożliwiła im walkę o Kryształową Kulę, podobnie jak późniejsze rozpoczęcie sezonu przez zawodniczki zza Atlantyku. Elana Meyers Taylor punktują jedynie w połowie zawodów zmieściła się w dziesiątce, a ubiegłoroczne medalistki Kallie Humphries (w tym roku w duecie ze słynną Lolo Jones; przed tygodniem wygrały w Igls) oraz Christine de Bruin ponownie będą chciały stanąć na podium.

U panów hierarchia jest dużo bardziej sztywna – ciężko sobie wyobrazić, żeby złota nie zdobył Francesco Friedrich, a jeszcze ciężej, żeby w razie jego potknięcia godnie nie zastąpił go Johannes Lochner. Z kolei walka o brąz będzie zacięta – Łotysze w swojej kadrze mają dwóch pilotów-imienników, Oskarsa Ķibermanisa i Melbārdisa, Szwajcarzy Michaela Vogta i Simona Friedlego, którzy zwłaszcza na początku sezonu stawali na pucharowym podium, Austriacy Benjamina Maiera, a Kanadyjczycy Justina Krippsa. Paradoksalnie, na tym tle nie najlepiej prezentuje się Czech Dominik Dvořák – reprezentant naszych południowych sąsiadów trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ zawdzięcza w mniejszym stopniu swoim startom (jedynie trzy miejsca w piątce), a w dużej jednak nieobecności rywali na niektórych torach – nad Ķibermanisem, który sześciokrotnie stawał w tym sezonie na podium, ale opuścił zawody w Winterbergu i Sankt Moritz, miał w końcowym rozrachunku zaledwie 32 oczka przewagi.

Wobec zapaści polskiej kadry, nie wystawimy męskiej osady. W zawodach żeńskich wystartują Sylwia Smolarek i Julia Słupecka – w ubiegłym roku, również w Altenbergu, Smolarek w duecie z Aleksandrą Byczkowską zajęły 16. miejsce.

PIĄTEK – 5 LUTEGO 2021

10:30 Mistrzostwa Świata, Altenberg, Niemcy: 1. ŚLIZG DWÓJEK KOBIET


12:05 Mistrzostwa Świata, Altenberg, Niemcy: 2. ŚLIZG DWÓJEK KOBIET

SOBOTA – 6 LUTEGO 2021

10:00 Mistrzostwa Świata, Altenberg, Niemcy: 1. ŚLIZG DWÓJEK MĘŻCZYZN 
Ipla

11:30 Mistrzostwa Świata, Altenberg, Niemcy: 1. ŚLIZG DWÓJEK MĘŻCZYZN 
Ipla

14:30 Mistrzostwa Świata, Altenberg, Niemcy: 3. ŚLIZG DWÓJEK KOBIET 
Ipla

16:00 Mistrzostwa Świata, Altenberg, Niemcy: 4. ŚLIZG DWÓJEK KOBIET 
Ipla

NIEDZIELA – 7 LUTEGO 2021

14:30 Mistrzostwa Świata, Altenberg, Niemcy: 3. ŚLIZG DWÓJEK MĘŻCZYZN
Ipla

16:00 Mistrzostwa Świata, Altenberg, Niemcy: 4. ŚLIZG DWÓJEK MĘŻCZYZN
Ipla