Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym 2021 na antenach Eurosportu i TVP Sport

fot.

W dniach 19-26 września na na antenach Eurosportu oraz w TVP Sport transmitowane będą Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym na terenie belgijskiej Flandrii. Obejrzeć będzie można zmagania w różnych kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn.

19 września mężczyźni z elity będą rywalizować w jeździe indywidualnej na czas. Trasa czasówki liczy sobie 43,3 km długości i prowadzi z Knokke-Heist do Brugii. Największe szanse na medale mają mistrz świata Filippo Ganna, mistrz Europy Stefan Küng i zwycięzca czasówki na tegorocznym Tour de Pologne Remi Cavagna. Jedynym Polakiem na liście startowej jest Michał Kwiatkowski.

20 września odbędzie się czasówka kobiet, której trasa łączy ze sobą te same miasta, co męska, ale krótszą, 30 kilometrową drogą. Za faworytki uchodzą wicemistrzyni świata i olimpijska Marlen Reusser, Lisa Brennauer i mistrzyni olimpijska Annemiek van Vleuten. Skład reprezentacji Polski nie jest jeszcze znany.

22 września odbędzie się jazda drużynowa na czas sztafet mieszanych. Jej trasa liczy sobie 44,5 km i również prowadzi z Knokke-Heist do Brugii. Największym faworytem jest włoska drużyna, która zdobyła w tym miesiącu mistrzostwo Europy. Polska wystawi swoją sztafetę w składzie: Karolina Karasiewicz, Karolina Kumięga, Aurelia Nerlo, Bartosz Rudyk, Damian Papierski i Filip Maciejuk.

Wyścig ze startu wspólnego elity kobiet zostanie zorganizowany 25 września na 157,7-kilometrowej trasie z Antwerpii do Leuven. Jest to typowa trasa belgijskiego wyścigu jednodniowego, z licznymi krótkimi podjazdami. Polskę reprezentować na niej będą Katarzyna Niewiadoma, Marta Lach, Karolina Karasiewicz, Aurelia Nerlo, Marta Jaskulska i Karolina Kumięga.

26 września odbędzie się rywalizacja w wyścigu ze startu wspólnego elity mężczyzn. Na 268,3-kilometrowej trasie z Antwerpii do Leuven znajduje się ponad 40 krótkich podjazdów, w tym prowadzący na metę Geldenaaksevest. Do faworytów wyścigu zaliczają się tacy kolarze jak wicemistrz olimpijski Wout van Aert, obrońca tytułu Julian Alaphilippe i zwycięzca tegorocznego Strade Bianche Mathieu van der Poel. Polskę reprezentować będą Michał Kwiatkowski (lider drużyny), Maciej Bodnar, Michał Gołaś, Cesare Benedetti, Stanisław Aniołkowski i Łukasz Owsian.

20 września odbędzie się jazda indywidualna na czas mężczyzn do 23 lat, w której wystartuje Filip Maciejuk. 21 września zorganizowana zostanie czasówka juniorek, w której Polskę reprezentować będą Tamara Szalińska i Maja Wróblewska. Tego samego dnia odbędzie się czasówka juniorów, w której naszymi reprezentantami będą Mateusz Gajdulewicz i Kacper Gieryk. 24 września odbędą się wyścigi ze startu wspólnego mężczyzn w kategorii juniorów (skład: Mateusz Gajdulewicz, Hubert Grygowski, Michał Pomorski, Michał Żelaznowski) i U-23 (skład: Filip Maciejuk). 25 września odbędzie się wyścig ze startu wspólnego juniorek, w którym Polskę reprezentować będą Tamara Szalińska, Olga Wankiewicz, Malwina Mul i  Julia Wudniak.

NIEDZIELA  19 WRZEŚNIA 2021

14:20 Mistrzostwa Świata, Flandria, Belgia: JAZDA INDYWIDUALNY NA CZAS ELITY na żywo
*(od 14:55 również w TVP Sport HD, od 15:15 także w Eurosport 1 HD)

Komentarz w TVP: Piotr Sobczyński – Bartosz Huzarski
Komentarz w Eurosporcie: Tomasz Jaroński – Dariusz Baranowski

PONIEDZIAŁEK  20 WRZEŚNIA 2021

10:25 Mistrzostwa Świata, Flandria, Belgia: JAZDA INDYWIDUALNA NA CZAS MĘŻCZYZN U-23 na żywo

Komentarz w TVP: Piotr Sobczyński – Bartosz Huzarski
Komentarz w Eurosporcie 1: Tomasz Jaroński – Dariusz Baranowski

14:30 Mistrzostwa Świata, Flandria, Belgia: JAZDA INDYWIDUALNA NA CZAS ELITY KOBIET na żywo

Komentarz w Eurosporcie 1: Adam Probosz – Stanisław Brzósko
Komentarz w TVP: Sławomir Kwiatkowski – Bartosz Huzarski


WTOREK  21 WRZEŚNIA 2021

10:25 Mistrzostwa Świata, Flandria, Belgia: JAZDA INDYWIDUALNA NA CZAS JUNIOREK na żywo

Komentarz w Eurosporcie: Stanisław Brzósko – Karol Dziambor
Komentarz w TVP: 
Sebastian Szczęsny

15:00 Mistrzostwa Świata, Flandria, Belgia: JAZDA INDYWIDUALNA NA CZAS JUNIORÓW na żywo

Komentarz w Eurosporcie: Adam Probosz – Karol Dziambor
Komentarz w TVP: Sławomir Kwiatkowski – Bartosz Huzarski

ŚRODA  22 WRZEŚNIA 2021

14:10 Mistrzostwa Świata, Flandria, Belgia: JAZDA NA CZAS DRUŻYN MIESZANYCH na żywo

Komentarz w TVP: Piotr Sobczyński – Bartosz Huzarski
Komentarz w Eurosporcie: Adam Probosz – Igor Błachut

PIĄTEK  24 WRZEŚNIA 2021

08:10 Mistrzostwa Świata, Flandria, Belgia: WYŚCIG ZE STARTU WSPÓLNEGO JUNIORÓW na żywo

13:20 Mistrzostwa Świata, Flandria, Belgia: WYŚCIG ZE STARTU WSPÓLNEGO U-23 na żywo